уторак, 05.07.2011, 07:30 -> 07:54
"Неми" посланици
Међу 78 посланика, који нису проговорили ни реч током редовног пролећног заседања, предњаче демократе. Према подацима Скупштине, највише је говорио радикал Зоран Красић. Активни су били сви посланици ДСС-а, ПУПС-а и Савеза војвођанских Мађара.
Током редовног пролећног заседања Скупштине Србије 78 посланика, од којих 35 из Демокртске странке, није проговорило ни реч. За скупштинску говорницу нису излазили ни социјалиста Душан Бајатовић, председник Јединствене Србије Драган Марковић и лидер Уједињених региона Србије Млађан Динкић.
Према подацима које је Скупштина доставила Танјугу, међу посланицима ДС-а који су у расправи "били неми", налазе се и имена попут Марка Ђуришића, Горице Мојовић и Константина Самофалова, који је у том периоду био на одслужењу војног рока.
Најактивнији говорник био је радикал Зорану Красићу. Ипак, и међу радикалима је било 11 посланика који нису учествовали у дебати.
Међу њима је и Марина Рагуш, која је прошле године, након удаљења осталих посланика СРС из скупштинске сале, сама бранила ставове те странке.
Поред Динкића ни Жељко Ивањи из УРС-а није био активан, као и још седам посланика те политичке огранизације.
Током пролећног заседања "ћутао" је и посланик Санџачке демократске партије Витомир Михајловић, као и једини посланик Демократског савеза Хрвата у Војводини Петар Кунтић.
Од почетка марта до краја маја, током редовних седница, из Либерално-демократске партије, Нове Србије и Лиге социјалдемократа Војводине по двоје посланика није желело ништа да каже, као ни посланик Српског покрета обнове Александар Чотрић.
У расправи нису учествовали ни посланици странке Заједно за Шумадију, која је део владајуће коалиције, али говорничке способности нису штедели посланици Демократске странке Србије, Партије уједињених пензионера Србије и Савеза војвођанских Мађара.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 13
Пошаљи коментар