МЗТ не може са дна - Будућност се коцкала па славила у Скопљу

Кошаркаши Будућности победили су у Скопљу МЗТ резултатом 90:86 у утакмици 16. кола регионалне АБА лиге.

МЗТ је на свом терену доживео осми узастопни пораз у регионалној АБА лиги и македонска екипа је још увек на зачељу табеле са само два тријумфа после 16 одиграни кола.

Будућност је оправдала улогу фаворита, али се ваљано намучила да дође до 10. победе у сезони пошто је у неколико наврата олако испустила убедљиву предност и дозволила противнику да меч уведе у неизвесну завршницу.

Тим из Подгорице је добро одиграо прву четвртину, након које су већ имали двоцифрену предност - 20:10. Дозволили су гости МЗТ-у да смањи заостатак на свега два поена (26:28), али су до краја првог полувремена поново стекли плус 10 - 42:32.

Вођство Будућности наставило је да расте и у другом делу утакмице, побегли су гости на највећих плус 19 крајем трећег квартала, али су допустили себи да у последњој четвртини приме чак 38 поена.

Упорни кошаркаши МЗТ-а истопили су велики заостатак и на два и по минута до краја меча изједначили на 76:76. Ипак, нису имали снаге и концентрације за потпуни преокрет, а кључна за победу Подгоричана била је тројка којом је Ерик Грин свом тиму приуштио пет поена предности педесетак секунди пре краја.

Покушали су домаћи да "преотму" тријумф и у пенал завршници, али су Бел-Хејнс и Грин били смирени и прецизни извођачи слободних бацања.

Бел-Хејнс је био најефикаснији у победничком тиму са 22 постигнута поена, Грин је уписао 18, О'Брајен 15, а Алфа Каба 14 поена, уз 17 скокова.

Војдан Стојановски је поентерски предводио МЗТ са 20 постигнутих поена, а пратио га је Абдул-Малик Абу са 19 поена и 11 ухваћених лопти.

Тим из Скопља је последњи пут у АБА лиги победио 27. новембра прошле године, када је савладао Мегу на свом паркету и чека га јако тежак посао у борби за опстанак.

Серију пораза МЗТ-а за сада није зауставио ни Драган Николић, који је крајем децембра на клупи заменио Александра Петровића. Није ни распоред ишао наруку српском тренеру пошто је од ступања на дужност снаге морао да одмери са Цибоном, Црвеном звездом, Партизаном и Будућношћу.