Звезда је у првој утакмици са Албертом Ријером као тренером показала да је квалитетнији ривал од Викторије, због чега је у реваншу очекује значајно лакши посао. Јунак победе био је Мирко Иванић, који је постигао два гола, а тачку на меч ставио је Александар Катаи из пенала.
Утакмица је почела у одличној атмосфери, а Звезда је од старта покушала да преузме иницијативу. Ипак, домаћин у уводном делу није успевао да успостави течну игру и тешко је износио лопту на половину противника. Викторија је била нешто конкретнија и у неколико наврата покушала да угрози Матеуса ударцима са дистанце. Први шут у оквир гола упутио је Черв у 12. минуту, али је голман Звезде без већих проблема интервенисао.
Црвено-бели су се мучили у организацији напада, а после неколико додавања у последњој линији често су покушавали дугим лоптама да пронађу Марка Арнаутовића. Викторија је добро затварала простор, док је Букари имао премало прилика да искористи своју брзину. Звезда је најчешће претила ударцима са дистанце, а после покушаја Елшника и Иванића није било озбиљније опасности по гол гостију.
После паузе за освежење, која је уследила због тешких услова за игру, домаћи су почели да подижу ритам. Иванић је био све активнији у нападу, а Звезда је све чешће успевала да дође до простора испред казненог простора Викторије. То је донело резултат у 36. минуту, када је Елшник ушао у средину и одлично проиграо Иванића, који је остао сам и рутински савладао Вигелеа за 1:0.
Погодак је донео неопходно самопоуздање домаћину. Звезда је до краја првог полувремена деловала сигурније, а Викторија је изгубила део контроле коју је имала у уводних пола сата. На одмор се отишло резултатом 1:0.
У наставку је на терену виђена знатно боља Звезда. Црвено-бели су играли брже, Крунић је преузео контролу у средини терена, а Арнаутовић је добијао све више простора. У 51. минуту гости су имали прилику да изједначе, када је после прекршаја Матеуса над Пребслом досуђен пенал, али је након ВАР провере утврђено да је акцији претходио офсајд, па је одлука о најстрожој казни поништена.
Само два минута касније Звезда је удвостручила предност. Елшник је добио простор на левој страни и упутио одличан центаршут, а Иванић је још једном сјајно утрчао из другог плана и затресао мрежу за 2:0. Тим голом је Звезда стекла велику предност, али није одустала од напада. Букари је убрзо пробио по десној страни, заобишао голмана, али се потом спетљао, па је лопта стигла до Костова, који је шутирао преко гола. У 57. минуту домаћи су имали још већу прилику, када је Арнаутовић пропустио лопту и отворио контру три на један. Иванић је могао да постигне хет-трик, али је покушао да проигра саиграча, а његов пас није био довољно прецизан.
Како се меч ближио крају, Викторија је имала више поседа и покушавала да смањи заостатак, али није успевала да озбиљније угрози гол Звезде. Домаћи су веома добро функционисали у дефанзивној транзицији и контролисали дешавања на терену, а Матеус је у 74. минуту одлично интервенисао после покушаја Видре.
Звезда је у завршници добила прилику да потврди убедљиву победу. После пада Енема у казненом простору, судија Ескас је након ВАР провере показао на белу тачку, а Спачил је због прекршаја добио жути картон. Одговорност је преузео Александар Катаи и у 89. минуту био сигуран са једанаест метара, пославши лопту у једну, а голмана Викторије у другу страну.
До краја сусрета није било промене резултата, па је Звезда после шест минута надокнаде времена прославила велику победу од 3:0. После опрезног и прилично тешког првог полувремена, црвено-бели су у наставку показали много више енергије, конкретности и зрелости у игри. Иванић је са два гола био централна фигура меча, Елшник је одиграо важну улогу у оба поготка, док је Катаи са пенала ставио тачку на убедљив тријумф. Звезда је тако на убедљив начин завршила меч и показала да у наставку европске сезоне може да рачуна на добру основу за нове изазове.