На веслу прича: Луцијa Ђурашковић

Неко је морао да започне. Ко је први поверовао? Ко је испричао истину? Стварањем, рођењем, жртвом, васкрсењем… Или је истина очигледна? Само нисмо увек били способни да је спознамо. Чекаш невољу да би се опсетио? Да се сруши небо? Кад не знаш куд удараш у искушењу… Кога дозиваш? Којим речима? Знаш ли ко те љуби силно?

Луција Ђурашковић рођена је 1960. године у Котору. Дипломирала је историју уметности на Филозофском факултету у Београду, а магистрирала на ФТХ (Факултету за туризам и хотелијерство) у Котору. Историчар је уметности, музејски саветник и ликовни критичар. Од 1985. године запослена је у Културном центру Будва, данашњој ЈУ Музеји и галерије Будве, чија је директорка у другом мандату од 2017. године. Иницијатор је и организатор манифестације Љубишини дани. Од 2004. године је члан Одбора за етнологију ЦАНУ. Године 2015. је била селектор престижног 37. Ликовног салона 13. новембар на Цетињу. Аутор је шест монографија, великог броја сценарија за РТЦГ и ТВ Будва. Главни је уредник четири монографије. На Радију Будва уређивала је и водила емисију Трагом културне прошлости Будве. Објавила је велики број стручних радова, ликовних критика и текстова везаних за културну баштину Црне Горе.
Редитељ, аутор концепта: Растко Шејић; извршни продуцент: Жељко Комненовић; композитор: Владимир Лешић; директор фотографије: Александар Калезић, ДП; сниматељ: Ђорђе Обрадовић; монтажер: Милан Пејновић; арт директор: Зоран Мујбеговић; спикер: Александар Новаковић; баркаријоли: Милан Свитлица, Рашко Секуловић, Никола Стојановић; интро анимација: Коста Миловановић, Мирослав Спајић.
Продукција: Шта хоћеш ©2019. wdoyouw.org, Матица Боке
Пројекат подржали: Општина Будва, ТО Будва

реприза, 26. јул у 02:02 и 10:02

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво