Инвестиције у Врању 100 милиона евра

Планом капиталних инвестиција од 2018. до 2022. године у Врању обухваћена су 62 пројекта из 9 области, укупне вредности око 100 милиона евра. Реализација неких пројеката је почела, део средстава је обезбеђен, а за остало ће тражити подршку домаћих и страних донатора.

Дуго најављивана изградња Центра за ванредне ситуације део је плана капиталних инвестиција. Сада су ватрогасци у центру граду, са неадакватним приступом саобраћајницама. Дражава је одвојила 500 милиона динара, а Центар ће, на улазу у град, бити завршен за три године.

"Брзо ћемо долазити и до центра града и излазити из града, како би реаговали на целој територији Пчињског округа", каже Ведран Ташковић, начелник Одељења за ванредне ситуације у Врању.

"Утицати на привредни и економски развој, јер ће потенцијални инвеститори који буду желели, а свакако ће желети да граде на овом терену, имати сазнање да имају моћну регионалну диспозицију", каже Бобан Стевановић, заменик начелника Сектора за ванредне ситуациј.

Италијани и Руси већ послују у Врању. Две фабрике Геокс и Топ софа су у Слободној зони. Гради се обилазница која ће их спојити са Коридором 10, растеретити камионски саобраћај.

"Веома је битно да ћемо 2018. године почети један од највећих Капиталних пројеката у вредности скоро 11 милиона евра, а то је изградња постројења за пречишћавање отпадних вода", објашњава Горан Ђорђевић, директор ЈП Водовод у Врањ.

Депонији "Метерис", првој санитарној у Србији, истекао је век трајања. Дневно се ту складишти 80 тона смећа.

"То је онај део где је садашња депонија Метерис, у том делу је планирано проширење. Направљени су планови експропријације", каже Момир Стојиљковиц, директор ЈП Комрад у Врањ.

Хируршки блок гради се, са прекидима, 11 година, биће готов, најављују, до лета. Градиће се и дечји вртић у Насељу Рашка и реконструисаће се школе, Музеј и кућа Боре Станковића.

"Капитални објекти су веома битни за наш град, становништво, југ Србије, Пчињски округ, обзиром да ће не само да покрену индустрију и запосленост, већ и да побољшају квалитет живота у нашем граду", објашњава  Слободан Миленковић, градоначелник Врања.

За реализацију 62 пројекта потребна су четири годишња градска буџета. Град очекује помоћ државе и међународних донатора, највише од Европске уније која је и до сада помагала.

 

 

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

среда, 24. април 2024.
11° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво