Сенат: Саудијски принц одговоран за убиство Кашогија

Амерички Сенат једногласно је усвојио резолуцију у којој је саудијски принц Мохамед бин Салман означен као одговорни за убиство саудијског новинара Џамала Кашогија. Усвојена је и резолуција којом се позива на обустављање војне подршке САД коалицији коју Ријад предводи у рату у Јемену.

Резолуцијом се за убиство Кашогија окривљује саудијски принц и позива влада Саудијске Арабије да преузме одговорност за све који су у томе учествовали, преноси Глас Америке.

Такође, тврди се да Саудијска Арабија купује војну опрему и сарађује са владама Русије и Кине што, како се наводи, може да угрози интегритет војних односа САД и Саудијске Арабије.

Сенат је претходно усвојио резолуцију којом се позива на обустављање војне подршке САД коалицији коју предводи Саудијска Арабија у рату у Јемену, са 56 гласова за и 41 гласом против.

Резолуција није обавезујућа док је не усвоје Представнички дом и док је не потпише председник Трамп.

Како напомиње Глас Америке, то је први пут у историји да је Конгрес гласао за обустављање војног учешћа САД у рату у страној земљи.

Број коментара 2

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 19. април 2024.
10° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво