Погинула Борка Вучић

Високи функционер СПС-а Борка Вучић погинула је у тешкој саобраћајној несрећи, која се догодила између Баточине и Лапова. У тој несрећи погинула је и Мирјана Благојевић из Београда. Двоје сапутника лакше је повређено и налазе се у Клиничком центру у Крагујевцу.

У саобраћајној несрећи која се догодила око 15 часова на аутопуту Београд-Ниш, на деоници између Баточине и Лапова, погинула је функционер СПС-а Борка Вучић. У удесу је погинула и Мирјана Благојевић из Београда.

Осталих двоје путника Дејан Благојевић и Верица Милаковић су повређени и налазе се у  Крагујевачком клиничком центру.

Дејан Благојевић (1982) који је управљао возилом лакше повређен, док је Верица Милановић теже повређена, али није у животној опасности, рекао је доктор Владимир Ђорђевић.

"Благојевић има лаке телесне повреде, а Милаковићевој су урађени скенер главе, вратне кичме, грудног коша и абдомена и нема знакова повреде унутрашњеих органа", рекао је Ђорђевић.

Он је нагласио да се код Милаковићеве тренутно ради додатна дијагностика, јер се сумња да има неколико поломљених ребара.

Узрок несреће још није познат, а према изјави возача Дејана Благојевића "нешто је пукло, после чега је уследило превртање аутомобила, који се, након што су испали сви путници, и упалио".

Начелник крагујевачке полиције Иван Ђоровић рекао је да је на аутомобилу највероватније пукла гума, након чега је возач изгубио контролу и пробио заштитни зид.

Према његовим речима, након тога се аутомобил неколико пута преврнуо и тада су Борка Вучић и Мирјана Благојевић испале из возила.

Возач Дејан Благојевић изгубио је свест, али се након неколико минута освестио и успео да изађе пошто се аутомобил запалио.

Ђоровић је рекао да ће у понедељак бити извршена обдукција тела погинулих.

Биографија Борке Вучић

Борка Вучић рођена је априла 1926. у Комирићу код Ваљева, близу Осечине и Тршића, на средини пута ка Лозници.

Као треће од шесторо деце у учитељској породици Муцић, одрастала је у Рађевини и Тамнави, селима у којима јој је отац службовао.

Касније, породица Муцић одселила се у Панчево а 1941, а касније, због рата, сели се у Београд где је 1951. године завршила Правни факултет.

Специјализирала је банкарство у САД, Лондону и Холандији.

Радила у Економском институту СФРЈ, била шеф кабинета секретара за спољну трговину СИВ-а, шеф кабинета директора Савезног завода за планирање и секретара за индустрију и грађевинарство СИВ-а.

Банкарством почела да се бави у Привредној банци Србије, која се касније утопила у Удружену београдску банку, а ова касније постала Београдска банка.

Била је најпознатији банкар Слободана Милошевића, с којим је заједно радила у Београдској банци.

Била је директор представништва Београдске банке у Лондону, а за време санкција била је позната као директор агенције Београдске банке на Кипру.

Пре две године, као најстарији посланик, председвала је седницама Народне скупштине.

У последње време посветила се Фонду за младе пољопривреднике који је основала, како је рекла, с великим жаром, имајући на уму и свог деду Муцића, угледног сељака и народног посланика.

Удала се одмах по завршетку факултета за Стевана, правника, који је умро пре неколико година. С њим је имала сина, који је такође, био правник, и који је умро је у 26-ој години. О томе је тешко говорила.

Број коментара 52

Пошаљи коментар
Види још

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

четвртак, 25. април 2024.
7° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво