Kako unaprediti praksu javnih komemoracija

U Srbiji je, kod pripadnika većinskog naroda, snažno prisutan doživljaj istorije Srbije kao istorije srpskog naroda, gotovo bez ikakvih saznanja o prošlosti manjinskih zajednica, čiji su pripadnici, rame uz rame sa srpskim narodom, stradali u antifašističkoj borbi.

Želeći da ukaže na tu činjenicu, Centar za istorijske studije i dijalog je Vladi Srbije i Skupštini Srbije dostavio Platformu o unapređenju praksi javnih komemoracija vezanih za manjinske grupe, kako bi ukazali na potrebu javnog obeležavanja stradanja i doprinosa manjinskih naroda.

O razlozima za sastavljanje Platforme razgovaramo sa Srđanom Miloševićem i Aleksandrom Miletićem, predsednikom i izvršnim direktorom Centra za istorijske studije i dijalog.

Autor: Gordana Nešović

svetroma@rts.rs

 

Romano Them Romano Them

Autor:
Ромска редакција

Емисија свакодневно доноси најважније вести из земље и света на ромском и српском језику. Бави се темама из живота Рома, приказујући напоре и мере које се предузимају за еманципацију и интеграцију ове, највеће европске мањинске заједнице. Преноси актуелности везане за Роме и на специфичан начин сензибилише јавност за проблеме ове популације. [ детаљније ]

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво