Живот са туђим срцем

Како је живети са пресађеним срцем већ 15 година? О срцу једног Немца које куца у грудима српског доктора, о животу пре и после трансплантације, о донорским картицама и будућности пресађивања органа у Србији говориће проф. др Душан Шћепановић, који је жив захваљујући туђем срцу у грудима.

Проф. др Душан Шћепановић је председник Трансплантационе мреже Србије (ТМС) и председник УО Дечје унуверзитетске клиике у Тиршовој, у Београду. Цео живот је посветио медицини, као врстан педијатар - хирург и уролог. А онда се нашао на операционом столу као пацијент у једној аустријској клиници у Грацу...

У рубрици радио-портрет ћемо разговарати са Горданом Крајачић, добитницом Вукове награде за достигнућа у музичкој култури. Живот је посветила класичној музици. Била је редовни професор у музичким школама "Станковић" и "Јосип Славенски" у Београду. Аутор је више од тридесет  књига из области музичке публицистике. Каже да музику воли пасионирано, и као професију, и као хоби. Подједнако се диви Мокрањцу и Шопену, а уз себе увек има занимљиве предмете на којима су насликани виолински кључ, музичке ноте или клавијатуре. Има сина математичара, снаху лекара, унука и унуку, које обожава.

Минуте за културу посветићемо изложби "Ћилим - пут нити" уметничког фотографа Станка Костића, која је отворена прошлог понедељка у Галерији науке и технике САНУ. Реч је о  фотографијама на којима  је представљена  израда ћилима  од неговања оваца, обраде вуне, до ткања и производње. Ту су и експонати попут алата за израду ћилима, као и сами ћилими. Иначе, пиротски ћилим  је кандидат за УНЕСКО-ву листу Светске културне баштине.

Уредник и водитељ Марина Стојадиновић.

Музички уредник Драган Димић.

Радио Београд Један, 10:05.

Насловна страница - Фото/РТС

Доживети стоту

Autor:
Марина Стојадиновић

Емисија "Доживети стоту" Првог програма Радио Београда већ двадесет две године доноси интервјуе и репортаже посвећене старијој популацији. У разговорима с истакнутим стручњацима из области социјалне политике, економије, медицине, културног, јавног и спортског живота, емисија се бави свим аспектима живота трећег доба. Осврће се на проблеме о којима се мало говори, даје психолошку подршку, корисне информације о томе где и када се може добити помоћ, али и указује на прикривено и отворено занемаривање старијих људи. Садржи и редовну здравствену рубрику која има информативни, едукативни и саветодавни карактер у вези са неком болешћу, стањем, поремећајем или сезонском епидемијом. [ детаљније ]

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво