Интервентни откуп јунади-рука спаса за произвођаче

Воћари у Србији приводе крају бербу нектарина, бресака и шљива, а предстоји берба најраспрострањенијих сорти јабука. Произвођачи очекују добар род, а стручњаци тврде да ће и цена јабука ове године бити одлична јер је подбацила производња у Пољској.

Почетак кампање прераде шећерне репе у знаку је добрих приноса и солидне дигестије, мада је производњу пратило много изазова, посебно у време сетве и током првог дела вегетације.

Због пада тражње за јунећим месом на светском и домаћем тржишту за чак 70 одсто, држава је одлучила да помогне произвођачима интервентним откупом товне јунади вредним 2 милиона евра. Обезбеђена је  откупна цена од готово 2,15 евра  по килограму. Иако је поново почео извоз за Кину и Турску, одлука о откупу донета је како би се сачувала производња јунади у Србији, која је изложена негативним последицама корона вируса, наводе у Министарству пољопривреде.  У Производној групи товљача јунади кажу да је интервенција државе од кључног значаја за опстанак товног говедарства.

Ових дана фармери спремају силажу, као и сенажу за зиму. О важности исхране стоке разговарали смо са стручњаком за ту област, професором Пољопривредног факултета у Земуну Ненадом Ђорђевићем.

У емисији Недељом за село чућете и како искључиво од пољопривреде живи десеточлана породица Трифуновић из села Кључ код Мионице.

Уредник и водитељ Даворка Тешић.

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво