Припрема за одлазак у пензију

Да ли је крај радног века почетак безбрижнијег животног циклуса или улазак у социјалну изолацију? Како се припремити за одлазак у пензију? Зашто је важно да се граде и чувају пријатељске везе за дане у старости? Одговоре ћемо потражити у првим минутима емисије од проф. др Драгане Динић, председнице Геронтолошког друштва Србије.

Позитивна искуства о одласку у пензију поделиће са нама Милијана Бек (72), Милован Гарић(82) и Александар Гошев(85) из Удружења пензионера у Месној заједници „Сава" на Новом Београду. Наставили су да друже са пријатељима, да учествују на културно-уметничким манифестацијама, да путују и обилазе знаменита места Србије.

Минуте за медицину ћемо посветити академику Јовану Хаџи Ђокићу, добитнику Карађорђеве звезде трећег степена за овогодишњи Дан државности. Почасни је грађанин Лесковца и Власотинца, и почасни члан Удржења уролога Румуније и Кубе. Обучавао је на стотине младих уролога широм Србије. Објавио је петнаест стручних књига из области урологије. Деведесетих година прошлог века увео је нове методе у лечењу болести простате.

У рубрици за културу Милан Биговић ће разговарати са Александром Стефановићем, главним јунаком монографије „Професор са Мораве", аутора Светислава Марковића. Доајен спорта и новинарства у Чачку, популарни професор физичког васпитања, 89. рођендан недавно је прославио управо уз монографију посвећену његовој играчкој каријери и педагошком раду.

Уредник и водитељ Марина Стојадиновић.

Музички уредник Драган Димић.

Радио Београд Један, 9:05.

Насловна страница - Драгана Динић

Доживети стоту

Autor:
Марина Стојадиновић

Емисија "Доживети стоту" Првог програма Радио Београда већ двадесет две године доноси интервјуе и репортаже посвећене старијој популацији. У разговорима с истакнутим стручњацима из области социјалне политике, економије, медицине, културног, јавног и спортског живота, емисија се бави свим аспектима живота трећег доба. Осврће се на проблеме о којима се мало говори, даје психолошку подршку, корисне информације о томе где и када се може добити помоћ, али и указује на прикривено и отворено занемаривање старијих људи. Садржи и редовну здравствену рубрику која има информативни, едукативни и саветодавни карактер у вези са неком болешћу, стањем, поремећајем или сезонском епидемијом. [ детаљније ]

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво