Читај ми!

Враћене им бурме које су изгубили у бродолому из ког су једва извукли живе главе

Млади пар из Алжира већ се помирио са тим да је изгубио бурме када је брод на којем су прелазили Средоземно море потонуо. Пет од 20 људи се удавило у бродолому.

Ахмеда и Дуду су спасили рибари, након што су провели два дана у мору. Њих двоје су и даље у шоку.

Неколико недеља касније поморска спасилачка невладина оргаизација „Раширене руке“ наишла је на полупотонули брод који је плутао и у њему, између осталог, црвени ранац.

У руксаку су пронашли одећу и неке потрепштине. Мајице, панталоне, резервни пар обуће, пуњач за телефоне и две бурме са угравираним именима Ахмед и Дуду.

„Испрва смо мислили да су припадале неким особама које су изгубљене на мору. Схватили смо њихову важност, али смо мислили да ће их бити немогуће урадити“, каже Рикардо Гати, председник организације.

Људи из организације „Раширене руке“ поделили су фотографије ранца и бурми на друштвеним порукама и проследили и другим организацијама које су помагале преживелим мигрантима.

Спасиоци често проналазе изгубљене ствари на мору, али су шансе да пронађу њихове власнике, уколико су живи, веома мале.

После неколико дана звали су их из друге организације и рекли да су пронашли власнике ранца.

„Разговарао сам са Ахмедом и он ми је објаснио шта се све налазило у ранцу и објаснио да су бурме биле у њему јер су их скинули намеравајући да их поправе када стигну у Европу јер су биле оштећене“, навео је Гати.

Он је рекао да намерава да им пошаље ранац са прстењем чим карантин буде укинут.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

среда, 24. април 2024.
10° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво