Куповина држављанства нови тренд међу богаташима

Уколико опет дође до увођења карантина због коронавируса, богаташи желе да га проведу на удаљеним и сунчаним плажама земаља које немају проблем с пандемијом, па је куповина држављанства постала нова мода међу повлашћенима.

Куповина држављанства неких земаља је могућа, чак постоји и ценовник. Многи који су у могућности да себи плате привилегију „бега“ у крајеве са бистрим морем и сунчаним плажама, или у земље попут Новог Зеланда које су успеле да се ослободе кораонавируса, све чешће се одлучују на овај потез.

Богаташима су на располагању програми који гарантују држављанство у замену за инвестирање у земљу домаћина.

То могу учинити преко специјализованих компанија, као што је Хенли партнерс, водећа светска консултантска фирма за обезбеђивање држављанства и пребивалиштa.

С обзиром на ситуацију у свету, ова компанија помаже онима са „дубоким џеповима“ да купе приступ „уточиштима“.

Право на боравак, рад и студирање на Новом Зеланду је могуће купити за два милиона долара, у зависности од врсте визе која се одабере.

Малта такође нуди сличну опцију, па брачни пар може добити држављанство за око 1,2 милиона евра укључујући куповину некретнине.

Бројне богате породице су се одлучиле на куповину држављанства, а потражња је порасла за 49 одсто у прва четири месеца ове године у поређењу с истим периодом прошле године. 

Забележено је и повећање од 22 одсто оних који желе да аплицирају за ново држављанство или право на боравак.

Богаташи су заинтересовани за Карибе где се могу изоловати на пешчаним плажама, али показују интерес и за Аустралију и Нови Зеланд. Такође, веома интересантан им је и Португал.

Процес за добијање држављанства на Карибима траје најмање три месеца, а много дуже за земље Европске уније, преноси Блумберг.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

четвртак, 25. април 2024.
10° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво