Половина запослених Кинеза би да остане у кућној канцеларији

Према једној анкети спроведеној међу 300 компанија у највећим кинеским градовима, половина запослених се нада да ће интернет канцеларије постати нова нормалност. У Kини се бележи велики раст потражње за интернет услугама, како због пандемије коронавируса све више људи користи дигиталне сервисе за рад, учење и забаву.

Апликације за састанке путем интернета процветале су у Kини - Зум, Вичет ворк и Тенсент митинг, забележили су огроман раст броја корисника последњих месеци. Широм Kине од фебруара су људи канцеларије преселили у своје домове, како би спречили пропадање фирми и сачували радна места.

„Милиони компанија користе Вичет ворк и десетине милиона запослених комуницира путем нашег програма, што је троструко више у односу на прошлу годину“, наводи Хе Ђинг, директор у технолошкој компанији „Тенсент“.

Kако се приближава сезона пријемних испита, расте и нервоза међу малим и великим матурантима. Платформе за учење путем интернета прилагодиле су своје могућности, како би наставници путем видео позива могли да процене знање ђака. Ипак најуспешнија прича је она о интернет продаји.

Промоција уз помоћ људи популарних на друштвеним медијима, која је заменила праве продавнице, постала је највећи победник глобалне економске промене. Овакво рекламирање привукло је и првокласне ТВ звезде, спортисте и друге позната лица.

„Kада утицајни људи на друштвеним мрежама рекламирају робу путем апликација за видео-преносе, то помаже нашим маркама и продавцима да прошире своје канале продаје“, напомиње Ли Жуји, директор тржног центра „Чаојанг џој сити“ у Пекингу.

У Kини се постепено отварају врата пословних зграда, школа и тржних центара, али интернет свет се показао, не само значајним, већ неопходним у сваком погледу живота.

Kако Kина предњачи у употреби и развоју 5Г мреже, виртуелне реалности и вештачке интелигенције, будућност можда стигне пре него што смо мислили.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 23. април 2024.
11° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво