Владе превиђају споредне ефекте карантина, психолошки склоп људи је крхк

Истраживачи са реномираног белгијског универзитета у Лувену покрећу студију у три европске земље – Белгији, Француској и Холандији – о негативним психолошким ефектима изолације као мере заштите од ширења коронавируса.

Како преноси Асошиејтeд прес, они желе да утврде на који начин је пандемија коронавируса променила начин живота људи и да анализирају њихово ментално здравље.

Страхујући од пораста броја самоубистава, социолог здравља Венсан Лувен рекао је да владе обично превиђају споредне ефекте мера карантина, усмерених ка сузбијању ширења смртоносног вируса.

„Владе тренутно своју енергију улажу у контролисање епидемије, што за резултат има чињеницу да су остали ризици заборављени“, каже Лувен инсистирајући на томе да је велики део популације крхког психолошког склопа и да је тим људима потребна здравствена нега.

Напомиње да се ситуација у вези с менталним здрављем може погоршати, а студију у форми анкете спровешће универзитет у Лувену у сарадњи са једним француским институтом специјализованим за економију здравља и универзитетом у Антверпену, наводи АП.

Број коментара 6

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 16. април 2024.
17° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво