Хари и Меган покрећу добротворну организацију, „Арчвел“ није од Арчи

Добротворна организација коју покрећу принц Хари и његова супруга Меган зваће се „Арчвел“. Ипак, иако тако делује, војвода и војвоткиња од Сасекса тврде да организацију нису назвали по свом сину Арчију.

Након што су почетком ове године одлучили да се повуку као виши чланови краљевске породицеХари и Меган остали су без неких титула, извора финансирања, обезбеђења... 

Извештаји о новоименованој фондацији „Арчвел“ (Archewell) појавили су се у британском часопису Телеграф који тврди да је пар поднео потребну документацију у Сједињеним Америчким Државама прошлог месеца и да тренутно планирају да покрену добротворну организацију и пратећу веб-страницу.

Детаљи о томе како ће организација функционисати и коме ће пружати подршку биће објављени када дође време, рекао је данас за Си-Ен-Ен портпарол пара.

Организација није добила име по њиховом сину Арчију Маунтбатен-Виндзору, већ по грчкој речи архе, што значи извор акције, навео је портпарол.

Пар се прошле недеље опростио од пратилаца на налогу "Sussex Royal" због губитка права на коришћење те титуле. Свима су поручили да се чувају коронавируса. 

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 19. април 2024.
9° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво