Шенџен постао први кинески град који је забранио конзумацију псећег и мачјег меса

Шенџен, технолошки центар у јужној кинеској покрајини Гуангдунг, постао је први кинески град који је забранио продају и конзумацију меса паса и мачака.

После избијања пандемије новог соја коронавируса за коју се сумња да је потекла од дивљих животиња чије се месо продаје на многим пијацама широм Кине, власти најмногољудније земље на свету забраниле су трговину и конзумацију меса дивљих животиња.

Шенџен је отишао и корак даље, проширујући забрану и на месо паса и мачака. Нови закон ступа на снагу од 1. маја.

Тридесет милиона паса се због меса годишње убије широм Азије, кажу групе за заштиту животиња.

Међутим, како Би-Би-Си наводи, пракса конзумације псећег меса у Кини није толико уобичајена, а већина Кинеза никада није окусила месо паса или мачака.

„Пси и мачке су као љубимци успоставили много блискији однос са људима него друге животиње и забрана конзумирања њиховог меса је уобичајена пракса у свим развијеним земљама и у Хонгконгу и на Тајвану", саопштиле су власти Шенџена, преноси Ројтерс.

Прекретница у борби против бруталне трговине

Група за заштиту животиња "Humane Society International" (ХСИ) похвалила је потез, наводећи да је забрана у сагласности са духом човечанства и људске цивилизације.

„Ово би заиста могла да буде прекретница у напорима да се прекине брутална трговина којом се убија око десет милиона паса и четири милиона мачака у Кини сваке године“, рекао је Петер Ли, стручњак и члан ХСИ.

У фебруару, кинеске власти су забраниле трговину и конзумацију меса дивљих животиња, што је била директна последица сумњи да је извор заразе коронавирусом, која је касније прерасла у глобалну пандемију, највероватније била пијаца са месом дивљих животиња у Вухану.

Број коментара 2

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

среда, 24. април 2024.
14° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво