среда, 18.01.2012, 13:53 -> 15:17
štampajIran izaziva Ameriku
Teheran će vratiti Amerikancima nevidljivu letelicu koja je nedavno pala na iransku teritoriju. Doduše, ne pravu, već maketu, koja već može da se kupi za četiri dolara.
Iran je spreman da Amerikancima vrati bespilotnu letelicu "sentinel", kojom već nedeljama "paradira", kao prvim velikim znakom pobede. Ali, u Ameriku će, kako stvari stoje, stići samo maketa te letelice.
Umesto originalne bespilotne letelice "sentinel RK-170", Islamska Republika saopštila je da će poslati predsedniku Obami malu igračku.
Iranski nacionalni radio javio je da će taj model biti 80 puta manji od pravog aviona, dodajući da će se modeli prodavati na iranskom tržištu za četiri dolara.
Iranska vojska tvrdi da je njihova jedinica za informatičko ratovanje hakovala kontrole letelice pošto su je zapazili unutar granica Irana, dok SAD tvrdi da nije bilo drugog razloga, osim tehničkog kvara, da se letelica spusti.
"Uzimajući u obzir ponašanje Irana do sada, ne očekujemo da će Iranci ispoštovati Obamin zahtev", rekla je američka državna sekretarka Hilari Klinton. Sekretar odbrane Leon Paneta takođe je rekao da ne očekuje da Iran preda avion, ali misli da je važno da se taj zahtev ispuni.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 35
Пошаљи коментар