Dodik razgovarao sa porodicom Radovana Karadžića

Premijer Republike Srpske Milorad Dodik u Istočnom Sarajevu razgovarao sa suprugom i kćerkom Radovana Karadžića, koji se nalazi u haškom pritvoru.

"Ja sam se sastao sa Ljiljanom i Sonjom Karadžić i pre svega razgovarali smo o statusnim pitnjima vezanim za pravo i zakon", kazao je Dodik novinarima posle tog razgovora.

On je rekao da supruga i kćerka Radovana Karadžća nisu tražili ništa spektakularno, traže  da imaju pravo kao svaki slobodan građanin ove republike. "Ja to poštujem i mislim da ću u narednom vremenu naći određena rešenja vezana za to pitanje", rekao je Dodik.

Govoreći o obavljenom razgovoru sa premijerom RS i njegovim saradnicima, Karadžićeva kćerka Sonja Karadžić Jovićević rekla je da su izuzetno zahvalni što ih je primio i saslušao predsednik vlade RS.

"Mi smo predsednika Dodika upoznali sa situacijom u kojoj je živela i živi porodica Radovana Karadžića i nadamo se da ćemo ostati u kontaktu i očekujemo da će u skladu sa zakonom i mogućnostima pomoći našoj porodici da ovu kako su je neki nazvali "građansku smrt" prebrodimo i vratimo se u normalne tokove i normalnom životu", kazala je Karadžićeva kćerka.

Ističući da su zahvalni, pre svega, na današnjem sastanku, ona je rekla da  će videti šta će dalje biti.

"Najvažnije je bilo da predstavimo u kakvoj situaciji smo živeli i živimo sada i kako dalje, kojim putem se vratiti u normalne tokve nakon svih ovih godina", kazala je Sonja Karadžić Jovićević.

Sastanku Dodika sa suprugom i kćerkom Radovana Karadžića prisustvovali su i predsedavajući Saveta ministara Bih Nikola Špirić, ministar pravde Džerard Selman, kao i Karadžićevi dvokati iz Beograda.

Najbliži Karadžićevi članovi porodice, supruga Ljiljana, kćerka Sonja i sin Aleksandar sa porodicama žive na Palama i prethodnih godina oni su zbog Radovanovog skirivanja bili izloženi velikim pritiscima, kako međunarodnih tako i domaćih organa bezbednosti, koji su ih često privodili, ispitivali, upadali im u kuće.

Poslednjih godina bila im je uskraćena i sloboda kretanja, a nisu imali pravo ni da rade. Jednostavno rečeno bili su u nekoj vrsti izolacije i njihova osnovna ljudska prava su bila ugrožena svih ovih godina.

 

Број коментара 2

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

субота, 19. јул 2025.
28° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом