Читај ми!

Prekršajni sud od novembra u Ustaničkoj ulici

Prekršajni sud u Beogradu krajem novembra počeće useljavanje u renoviranu sudsku zgradu u Ustaničkoj ulici i konačno se stacionirati na jednom mestu. Taj sud trenutno radi na 14 lokacija u gradu u 67 sudnica.

Planirano je da radovi na rekonstrukciji te zgrade koja se prostire na 6.538 metara kvadratnih, budu okončani 31. oktobra, nakon čega će uslediti selibda sudija i predmeta, a potom i prva zakazana suđenja, prenosi Tanjug.

Prekršajni sud će dobiti 105 sudnica sa sistemom rada - jedan sudija u jednoj sudnici.

To će, kako ističu u ministarstvu Pravde, olakšati ne samo rad i funkcionisanje suda, već i dostupnost suda građanima.

Radovi na rekonstrukciji zgrade u kojoj je nekad bio smešten Peti opštinski sud, a kasnije i deo parničnog odeljenja Prvog osnovnog suda, počeli su 5. juna. Ukupna investicija je oko 200 miliona dinara.

Investitori su Ministarstvo pravde i Američka agencija za međunarodni razvoj, a izvodač firma Interklima d.o.o iz Vrnjačke banje.

Na 11 "starih" lokacija Prekršajnog suda, planirano je raspoređivanje policijskih stanica, žandarmerije i komunalne policije.

Ministarstvo pravde podseća da su 20. aprila počeli radovi na rekonstrukciji zgrade bivšeg Vojno - tehničkog instituta u Katanićevoj ulici za potrebe Drugog osnovnog suda u Beogradu, Drugog osnovnog javnog tužilaštva, Apelacionog javnog tužilaštva, Republičkog javnog tužilaštva i Državnog veća tužilaca.

To znači da će po okončanju radova, i parnično i krivično odeljenje Drugog osnovnog suda biti smešteni u budućoj sudskoj zgradi u Katanićevoj.

Za kompletan Treći osnovni sud i parnično i krivično odeljenje predviđena je sudska zgrada na Novom Beogradu u Palmira Toljatija (bivši četvrti opštinski sud) koja će u dogledno vreme, takođe biti rekonstruisana.

Građanska odeljenja Prvog osnovnog suda u Beogradu sada su kompletirana zajedno sa izvršnim odeljejnjem, i smeštena u nekadašnjoj zgradi Aeroinžinjeringa, u Bulevaru Nikole Tesle 42a.

Krivično odeljenje Prvog osnovnog suda u Beogradu ostaće u Palati pravde u Savskoj ulici gde se i sada nalazi, napomenuli su u Ministarstvu pravde.

Što se tiče drugih gradova u Srbiji, radi se na sanaciji, rekonstrukciji i dogradnji objekta Osnovnog suda u Kraljevu, rekonstrukciji i adaptaciji osnovne škole u Somboru za potrebe smeštaja javnih tužilaštava u tom gradu, a početkom 2016. godine počeće izgradnja novih objekata za potrebe prekršajnih sudova u Pančevu i Požarevcu.

Ministarstvo planira da do kraja ove godine započne i izgradnju zgrade Prekršajnog i Privrednog suda u Užicu, kao i zgrade Prekršajnog suda u Raški. Takođe, u planu je da se u toku 2016. godine izvrši rekonstrukcija i adaptacija objekta u Ulici Svetozara Markovića 21 za potrebe Pravosudne akademije.

Početkom 2016. godine Ministarstvo pravde planira da započne izgradnju novih zatvora u Pančevu i Kragujevcu.

Ukupan kapacitet ova dva zatvora biće 900 mesta.

Najveći infrstrukturni poduhvat Ministarstva pravde koji će započeti sledeće godine jeste potpuna rekonstrukcija i adaptacija zgrade Palate pravde u Savskoj ulici u Beogradu.

Rad na ovom objektu planiran je da traje dve godine, nakon čega će Viši sud i Više javno tužilaštvo u Beogradu, zajedno sa krivičnim odeljenjem Prvog osnovnog suda u Beogradu, dobiti nove i bolje uslove za rad, ističu u Ministarstvu pravde.

 

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

среда, 14. мај 2025.
7° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом