четвртак, 11.03.2010, 16:05 -> 16:41
štampajMerion Džons košarkašica
Svojevremeno najbolja atletičarka sveta Merion Džons, kojoj je zbog dopingovanja oduzeto pet olimpijskih medalja, potpisala je ugovor sa košarkaskom ekipom Telsa, koja igra u ženskoj NBA ligi.
Džonsova (34) je košarku igrala za univerzitet Severna Karolina, sa kojim je 1994. godine osvojila šampionsku titulu. U to vreme bila je jedan od najboljih plejmejkera u američkoj amaterskoj košarkci.
Nakon toga se posvetila atletici i na Olimpijskim igrama u Sidneju 2000. godine osvojila je tri zlatne i dve bronzane medalje, što pre toga nije uspelo nijednoj atletičarki.
Pet godina kasnije, kada je u jednom od najvećih sklandala u istoriji sporta otkrivena do tada nepoznata vrsta dopinga, Džonsova je pred sudom tvrdila da u to nuje bila umešana. Protiv nje je, međutim, svedočio njen bivši suprug, bacač kugle Kotrel Hanter, i Džonsova je na kraju priznala da se dopingovala u vreme Olimpijskih igara u Sidneju.
Zbog toga su joj oduzete medalje, a kasnije je osuđena na šest meseci zatvora zato što je lagala pod zakletvom.
U saopštenju košarkaškog kluba Telsa, koji se nedavno preselio iz Detroita u Oklahomu, navodi se da je sa Džonsovom potpisan jednogodišnji ugovor, a godišnja plata će joj iznositi 35.000 dolara, što je zakonski minimum u ženskoj profesionalnoj ligi.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар