Ватерполисти Новог Београда победили Раднички на старту финалне серије плеј-офа

Ватерполисти Новог Београда победили су Раднички резултатом 14:13 и тако повели 1:0 у финалној серији плеј-офа.

Раднички из Крагујевца је пружио велики отпор, а Нови Београд је тек у последњој четвртини обезбедио важан тријумф.

Крагујевчани су током друге и треће четвртине у неколико наврата имали два гола предности, а домаћи су тек у финишу треће деонице голом Алавара Гранадоса успели да направе преокрет и стигну до вођства 10:9.

Искуство и квалитет Новобограђана у последњем кварталу дошли су до изражаја, па је овосезонски освајач Купа Србије и регионалне Премијер лиге решио меч у своју корист, а одлучујући гол 34 секунде пре краја постигао је Гранадос, који је са три поготка био најефикаснији у победничком табору.

Нови Београд је тако стигао на корак до одбране титуле у домаћем првенству. Финална серија игра се на две добијене утакмице, а реванш је на програму у суботу 25. маја у Крагујевцу.