Данијела Колинс елиминисала Азаренку за полуфинале Рима

Америчка тенисерка Данијела Колинс победила је Белорускињу Викторијu Азаренку сa 2:0 (6:4,6:3) у летвртфиналу ВТА турнира у Риму. Колинсовој, која је тренутно 15. тенисерка света, требало је сат и 46 минута игре да савлада Азарекну која је тренутно на 24. месту.

Америчка тенисерка је новом победом наставила изузетно успешну серију игара у којој од средине марта имала само један пораз и нанизала 19 победа освојивши и турнире у Мајамију и Чарлстону.

Четвртфинале у Риму Није није најбоље почела и изгубила је први сервис од Азаренке али је убрзо успела да се врати у меч и узврати брејком за изједначење, а потом и преокрене резултат за освајање првог сета.

У другом сету је она освијила први брејк али Азаренка у седмон гему успева да врати брејк али је то било све јер Колинс одмах осваја рибрејк који потом претвара у коналну победу.

У борми за пласман у полуфинале Колинсова ће се срести са Арином Сабаленком која је победила Летонку Јелену Остапенко са 2:0 (6:2, 6:4) у четвртфиналу.