Читај ми!

Фратини у Београду

Саветник Владе Србије за евроинтеграције Франко Фратини састао са министром иностраних послова Србије Иваном Мркићем и тужиоцем Миљком Радисављевићем. Фратини разговарао и са министром правде Николом Селаковићем.

У Београду борави бивши шеф италијанске дипломатије Франко Фратини, који је од октобра и званично саветник Владе Србије за евроинтеграције.

Током посете Србији, Фратини ће са српским званичницима разговарати о припремама за међувладину конференцију 21. јануара у Бриселу.

Он се најпре састао са министром иностраних послова Србије Иваном Мркићем, а потом и са специјалним тужиоцем за ратне злочине Миљком Радисављевићем.

Фратини је на свом Твитер налогу написао да су разговори са Радисављевићем били продуктивни.

Фратини се састао и са министром правде Николом Селаковићем.

Специјални саветник Владе Србије у процесу евроинтеграција и Селаковић сложили су се да је спровођење Националне стратегије реформе правосуђа од 2013. до 2018. године сигуран пут ка отварању Поглавља 23 у преговорима за чланство у Евроспкој унији.

Фратини је указао да приметно предуго трајање судских процеса у српским судовима утиче на ефикасност правосуђа и да је уједначавање судске пракса једно од решења за тај проблем, сапштено је из Министарства.

Бивши шеф италијанске дипломатије сугерисао је да ће правна предвидивост утицати на дужину трајања поступка, али и на квалитет правосуђа уопште, а посебно на враћање поверења грађана у правосуђе.

Селаковић је рекао да је уверен да ће са новом мрежом судова доћи до равномерније прерасподеле предмета међу судијама, чиме ће се утицати на ефикасност суђења.

Министар је навео да се брзина суђења не сме поставити изнад квалитета, али да свакако мора постојати неки разумни рок у коме ће грађанин доћи до пресуде.

Број коментара 2

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

субота, 04. мај 2024.
20° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво