Нови Београд шампион Купа Србије, Црвена звезда пала у финалу

Ватерполисти Новог Београда освојили су Куп Србије, пошто су у Шапцу у финалу овог такмичења победили Црвену звезду резултатом 18:15 (7:4, 6:3, 4:4, 1:4).

Ватерполисти Новог Београда су по први пут у историји освојили Куп Србије.

Изабраници тренера Живка Гоцића су прву четвртину добили резултатом 7:4 и то пре свега захваљујући Ангелосу Влахопулосу, који је у првих осам минута постигао чак четири гола.

Нови Београд је у прве две четвртине играо и веома агресивно у одбрани, а после првог полувремена било је 13:7 за шампиона Србије. Црвена звезда је средином треће четвртине смањила на 14:10, али су ватерполисти вицешампиона Европе заиграли ангажованије и стигли су до максималних седам голова предности (17:10). Нови Београд је у последњу четвртину ушао са вођством од 17:11. Ватерполисти Црвене звезде су у последњем делу меча заиграли су на све или ништа. Звезда је на четири минута пре краја пришла на 17:14. Међутим, Нови Београд је успео да одбије налет црвено-белих и да на крају тријумфује са 18:15.

Најефикаснији у екипи Новог Београда био је Ангелос Влахопулос са шест голова. По три гола за Црвену звезду су постигли Драшко Гогов, Гаврил Суботић и Марко Радовић.

Победнички пехар капитену Новобеограђана Филипу Филиповићу уручио је председник Ватерполо савеза Србије Виктор Јеленић.

Нови Београд је у полуфиналу победио Партизан 16:8, док је Црвена звезда била боља од Радничког 13:10.