Ватерполисти Новог Београда убедљиво савладали Брешу и обезбедили четвртфинале Лиге шампиона

Ватерполисти Новог Београда савладали су у Београду Брешу резултатом 13:5 у петом колу А Групе Лиге шампиона и тако коло пре краја прве фазе елитног такмичења обезбедили пласман међу осам најбољих клубова Европе.

Новобеограђани су до тријумфа стигли пре свега захваљујући одличној игри у одбрани, нарочито у другом полувремену.

Сјајно вече имао је голман домаћих Лазар Добожанов, који је већ у првој четвртини зауставио неколико добрих шутева играча Бреше, чиме је улио додатну сигурност у игру изабраника тренера Живка Гоцића.

Све до половине треће деонице резултат је био изједначен 5:5, али онда су домаћи заиграли у фантастичном ритму на оба краја базена и просто су прегазали госте. Серијом 8:0 Нови Београд је стигао до убедљиве победе.

Најефикаснији у победничком табору били су Филип Филиповић и Ангелос Влахопулос са по три гола, док су се по два пута у листу стрелаца уписали Никола Лукић и Никола Јакшић.

Нови Београд је први на табели Групе А са 12 бодова, Сабадељ има 10, Беша осам, а Стеауа је без бода.

У последњем колу које је на програму 6. децембра, Нови Београд гостује код Сабадеља.