Пад Италије, Србија убедљиво до финала!

Ватерплисти Србије доминантно стигли до финала Светског првенства у Казању, савладавши Италију са 10:6. Питање победника практично било познато после прве четвртине (4:0). Противник у великом финалу (субота, 21 сат) биће Хрватска, која је после пенала савладала Грчку.

Ватерполо репрезентација Србије пласирала се у финале Светског првенства у Казању, пошто је у полуфиналу фантастичном игром победила Италију са 10:6 (4:0, 4:2, 1:2, 1:2).

Србија ће у суботњем финалу играти против олимпијског шампиона Хрватске, која је раније, после бољег извођења пенала, победила Грчку.

Најефикаснији у тиму Србије био је Стефан Митровић са три постигнута гола, док је Андреа Фондели имао два поготка за Италију.

Финале се игра у суботу од 2 сат, уз директан пренос на Радио-телевизији Србије.

Овако је протекло полуфинале у Казању:

22.03 - Крај, Србија - Италија 10:6! Србија је у финалу Светског првенства!

22.01 - Луонго користи играча више на терену - 10:6. Два и по минута до краја меча.

21.56 - Фонделијев други гол на мечу - 10:5.

21.53 - Милан Алексић постиже први погодак на мечу - 10:4.

21.50 - Завршена трећа четвртина, Србија - Италија 9:4.

21.39 - Голови као на траци, Баралди смањује на 9:4.

21.38 - Није прошао ни минут, Душко Пијетловић враћа шест голова предности - 9:3.

21.37 - Италија прва стиже до гола у трећој четвртини, стрелац Фондели - 8:3.

21.31 - Полувреме, Србија - Италија 8:2.

21.29 - Митровићев трећи погодак на мечу - 8:2.

21.27 - Никола Јакшић постиже и седми гол за Србију - 7:2.

21.24 - Узвраћају Италијани, гол постиже Ди Фулвио - 6:2.

21.23 - Бранислав Митровић сјајан на голу, у контри капитен Живко Гоцић неумољив - 6:1.

21.21 - Средина друге четвртине, Стефан Митровић постиже други гол на мечу - 5:1.

21.19 - Италијани користе петог играча више, гол за Ђорђетија - 4:1.

21.14 - Крај прве четвртине, Србија - Италија 4:0!

21.09 - Пет минута игре, а Србија већ води са 4:0! У листу стрелаца уписао се и Душан Мандић.

21.06 - Фуриозан почетак "делфина", сада и Стефан Митровић даје гол - 3:0. Тајм-аут за Италију.

21.05 - Одличан контранапад Србије, Милош Ћук постиже погодак - 2:0.

21.01 - Италијани не користе први напад, али користи Србија. Андрија Прлаиновић постиже гол - 1:0.

21.00 - Почео меч у Казању.

20.50 - Први финалиста Светског првенства је Хрватска, која је после бољг извођења пенала била боља од Грчке, укупним резултатом 15:13.