Србија прејака за Америку, за финале игра против Италије

Србија – САД 12:7. Србија је у полуфиналу Светског првенства у Казању! Фантастична победа против Американаца донела је "делфинима" борбу за медаље. Противник у четвртак биће им репрезентација Италије (20.45).

Ватерполо репрезентација Србије пласирала се у полуфинале Светског првенства у руском Казању, пошто је победила САД са 12:7 (4:2, 3:3, 2:1, 3:1).

Србију је предводио Душко Пијетловић са четири гола, по два су постигли Душан Мандић и Слободан Никић, а Милан Алексић, Андрија Прлаиновић, Филип Филиповић и Живко Гоцић по један.

Најефикаснији у тиму САД био је Брет Бонани са два поготка, док су по један постигли Џош Семјуелс, Тони Азеведо, Џеси Смит, Лука Купидо и Алекс Бовен.

Американци су много боље почели сусрет и повели са 2:0, али су српски ватерполисти веома брзо преокренули и до краја прве четвртине повели са два гола предности.

Противник је држао корак, а онда је Србија у трећој деоници стекла три гола предности и рутински утакмицу привела крају.

Велику улогу у победи "делфина" одиграо је и голман Бранислав Митровић, који је средином треће четвртине заменио Гојка Пијетловића и до краја меча примио само један погодак.

Србија ће у полуфиналу играти против Италије, која је са 8:7 савладала Мађарску. Тај дуел ће се играти у четвртак од 20.45.

Овако је протекао меч у Казању:

21.42 - Још један гол за крај! Слободан Никић, неколико секунди пре краја меча, поставља коначан резултат - 12:7.

21.38 - ГОООООЛ! Душан Мандић доноси Србији и четири гола предности – 11:7. Србија је једном ногом већ у полуфиналу.

21.35 - Душко Пијетловић постиже четврти гол на мечу – 10:7 за Србију.

21.32 - И четврти пут на мечу, Американци први стижу до гола, стрелац Бовен – 9:7.

21.28 - На уласку у последњу четвртину, Србија води против САД са 9:6.

21.27 - Капитен Живко Гоцић доноси и три гола предности, 20 секунди пре краја треће четвртине.

21.19 - Американци не користе петерац, на другој страни Пијетловић постиже и трећи погодак на мечу – 8:6.

21.16 - Још једном Американци први постижу гол, овога пута стрелац је Купидо – 7:6.

21.09 - Полувреме, Србија–САД 7:5.

21.06 - Мајсторија Филипа Филиповића, Србија још једном стиже до два гола предности. Игра се последњи минут друге четвртине.

20.59 - Бонани још једном користи играча више – 6:5.

20.57 - Није прошао ни минут игре, а Душко Пијетловић постиже свој други погодак – 6:4.

20.57 - Џеси Смит са играчем више смањује на 5:4.

20.55 - Боба Никић одмах узвраћа, Србија води са 5:3.

20.54 - Тони Азеведо у првом нападу у другом делу смањује резултат на 4:3.

20.51 - Фантастична прва четвртина за Србију, која после првих осам минута води са 4:2.

20.50 - Душан Мандић постиже и четврти погодак за Србију и први пут на мечу доноси "делфинима" два гола предности.

20.47 - Душко Пијетловић користи велику грешку у одбрани Американаца – 3:2.

20.43 - Андрија Прлаиновић доноси прво изједначење на мечу – 2:2.

20.41 - Коначно и Србија постиже погодак, стрелац је Милан Алексић.

20.39 - Самјуелс постиже и други гол за САД.

20.37 - Амери користе први напад са играчем више и воде са 1:0.

20.36 - Почео меч између Србије и САД, први напад за Американце.

20.22 - Победник меча Србија–САД у полуфиналу ће играти против Италије, која је са 8:7 савладала Мађарску у трећем четвртфиналном мечу.

Први полуфинални пар чине Хрватска и Грчка.