"Делфини" потопили Црну Гору на старту Светског првенства

Србија – Црна Гора 11:8 (крај). Ватерполисти Србије су у првом мечу на Светском првенству у Казању савладали Црну Гору и показали да су спремни стигли на шампионат. Наредни меч изабраници Дејана Савића играју у среду против Јапана (16.30).

Ватерполо репрезентација Србије победом је стартовала на првенству света у руском граду Казању, савладавши у 1. колу Д групе селекцију Црне Горе са 11:8 (2:1, 4:2, 3:4, 2:1).

Овим успехом изабраници селектора Дејана Савића направили су крупан корак ка директном пласману у четвртфинале.

Србија је током читавог меча била бољи ривал, константно држала предност у својим рукама и на крају заслужено победила.

Три гола у српском тиму постигао је Филип Филиповић, по два пута су се у листу стрелаца уписали Душан Мандић и Милан Алексић, док су у редовима Црне Горе по два поготка постигли браћа Дарко и Драшко Бргуљан.

Српски ватерполисти, који су актуелни европски шампиони, наредну утакмицу играју у среду против Јапана.

Србија је у Казањ стигла као прва репрезентација која је, уз домаћина Бразил, обезбедила учешће на Олимпијским играма следеће године у Рио де Жанеиру.

Овако је протекао меч у Казању:

20.20 – Готов је меч, Србија – Црна Гора 11:8.

20.12 – Други гол на мечу и Дарка Бргуљана – 11:8.

20.09 – Дебитант Никола Јакшић постиже први гол за Србију на великим шампионатима – 11:7.

20.07 – Србија води са 10:7, стрелац је Филиповић из петерца.

20.03 – На истеку треће четвртине, Јановић постиже погодак – 9:7.

20.00 – Понови Србија "бежи" на три гола предности. Гол Андрије Прлаиновића за 9:6.

19.58 – После тајм-аута Дејана Савића, Душан Мандић постиже још један погодак – 8:6.

19.57 – Црна Гора прилази на само гол заостатка. Стрелац је Вјекослав Пасковић – 7:6.

19.53 – На другој страни прецизан је Дарко Бргуљан – 7:5.

19.53 – Не дозвољавају "делфини" да се Црна Гора приближи. Гол са играчем више постиже Стефан Митровић – 7:4.

19.51 – Драшко Бргуљан постиже други гол на мечу, Црна Гора смањује на 6:4.

19.41 – Млађан Јановић смањује резултат на 6:3. То је уједно и резултат после две четвртине.

19.40 – Сада и сјајан контранапад, стрелац је Милан Алексић за 6:2.

19.39 – Одлична игра Србије, Филип Филиповић доноси три гола предности – 5:2

19.34 – Први пут на мечу Србија има два гола предности. Фантастичан шут Милана Алексића са осам метара – 4:2.

19.33 – Ипак, "делфини" врло брзо враћају предност на своју страну. Гол постиже Душан Мандић – 3:2.

19.32 – Црна Гора још једном стиже до изједначења, стрелац је Никола Бујишић.

19.25 – Само 12 секунди пре краја прве четвртине Србија још једном користи играча више и голом Милоша Ћука одлази на први одмор са предношћу од 2:1.

19.22 – Сада Црна Гора користи играча више и Драшко Бргуљан доноси изједначење – 1:1.

19.18 – Више од четири минута игре протекло је без голова, а онда Филип Филиповић користи играча више у базену – Србија води са 1:0.

19.10 – После интонирања химни, почео је меч између Србије и Црне Горе.