Раднички бољи од Партизана!

Раднички - Партизан 9:4 (крај). Ватерполисти Радничког бориће се у суботу за титулу шампиона Европе, пошто су у српском полуфиналу били убедљиви против Партизана. Јунаци Крагујевчана су четвороструки стрелац Борис Злоковић и фантастични голман Здравко Радић. Раднички у финалу против домаћина Барселонете.

Ватерполисти Радничког пласирали су се у финале Лиге шампиона, пошто су са убедљивих 9:4 савладали екипу Партизана у првом српском полуфиналу у историји.

Раднички је сасвим заслужено стигао до осме узастопне победе над црно-белима, а колико су Крагујевчани били доминантни показује чињеница да су добили сваку од четири четвртине.

Млада екипа Партизана, која је направила праву сензацију победивши Про Реко у четвртфиналу такмичења, није могла више од часног пораза од данас фантастичног Радничког.

Црно-бели су само у прве две четвртине донекле држали прикључак за Радничким (5:3), да би у наставку до изражаја дошао квалитет, али и велико искуство екипе из Крагујевца.

Борис Злоковић постигао је четири поготка на мечу и изнудио неколико искључења, а на голу Радничког бриљирао је Здравко Радић, који је „спустио рампу" младој екипи Партизана, нарочито у другом полувремену.

У црно-белој екипи бољи од осталих био је репрезентативац Душан Мандић са два поготка.

Раднички ће у суботу у финалу (20) играти против Барселонете, док ће црно-бели играти меч за треће место против ријечког Приморја.

Овако је протекао полуфинални меч у Барселони:

18.07 - Завршен је меч у кишној Барселони, Раднички је савладао екипу Партизана са 9:4 и тако се плсирао у финале Лиге шампиона.

18.59 - Партизан стиже до првог поготка у другом полувремену, Раднички - Партизан 9:4.

18.58 - Као да је млада екипа црно-белих одустала од борбе, нови погодак за Раднички постиже Филип Филиповић - 9:3.

18.56 - Поново фантастичан потез Злоковића, који постиже четврти гол на мечу, Раднички води са 8:3.

19.51 - Пред улазак у последњу четвртину, Раднички има велику предност против Партизана - 7:3.

19.47 - Басара користи предност играча више и доноси Радничком, чини се, недостижну предност - 7:3.

18.46 - После помало растрзане игре на обе стране, Злоковић постиже нови погодак на мечу, Раднички - Партизан 6:3.

18.40 - Почела је и трећа четвртина, први напад за црно-беле.

18.34 - На половини смо полуфиналног меча, Раднички против Партизана води са 5:3.

18.33 - Други погодак на мечу постиже и Душан Мандић, Раднички - Партизан 5:3.

18.32 - Другим поготком Бориса Злоковића, Раднички против Партизана има три гола предности - 5:2.

18.26 - Александар Ћирић у контранападу доноси Радничком нову предност од два гола - 4:2.

18.24 - Већ у следећем нападу Душан Мандић постиже погодак за црно-беле и смањује предност на 3:2.

18.23 - Душан Маркович користи играча више за Раднички, који први пут на мечу има два гола предности - 3:1.

18.22 - За сада нема голова у другој четвртини, али киша све јаче пада на пливалишту у Барселони.

18.16 - Завршена је прва четвртина, Раднички - Партизан 2:1.

18.14 - Поново води Раднички, овога пута стрелац је Борис Злоковић са позиције центра.

18.09 - Вицо доноси изједначење Партизану, који користи ситуацију са играчем више на терену.

18.03 - Вуксановић постиже први погодак на мечу, Раднички води са 1:0.

18.00 - Почео први полуфинални меч, први напад за Партизан.

17.55 - Ускоро почиње српско полуфинале у Барселони између Радничког и Партизана.