Атлетика

Јотановићева пета у финалу на 100 м препоне

Српска атлетичарка Јелена Јотановић заузела је пето место у трчању на 100 метара препоне на Универзијади постигавши у финалној трци свој најбољи резултат до сада - 13,19 секунди.

Златну медаљу освојила је Туркиња Невин Јанит резултатом 12,89 испред Литванке Сонате Тамосаитите и Новозеланђанке Андрее Милер.

7. Летиција денис (Француска) 13.36
Алис Деко (Француска) није завршила трку.

Суботићева без финала на 200 метара

Српска атлетичарка Јелена Суботић није успела да се пласира у финале трке на 200 метара на Универзијади пошто је у конкуренцији 21 такмичарке заузела укупно 16. место у полуфиналу резултатом 24,20 секунди.
Најбоље време у полуфиналу имала је Јужноафриканка Изабел Ле Ру - 23.39.

Немици Хајдлер злато у бацању кладива

Немачка атлетичарка Бети Хајдлер освојила је златну медаљу у бацању кладива на Универзијади постигавши у финалу резултат од 75,83 метара.
Сребрна и бронзана медаља припале су Словакињи Мартини Храшновој и Немици Катрин Клас.

Аустралијанцу Томасу злато на 400 м препоне

Аустралијанац Тристан Томас освојио је златну медаљу у трчању на 400 метара препоне на Универзијади постигавши у финалној трци резултат од 48,75 секунди.

Сребрна и бронзана медаља припале су Јапанцу Казуакију Јошсиди и Белгијанцу Михаелу Билтелу.

Новозеланђанки Вилијамс злато на 200 метара

Новозеландска атлетичарка Моник Вилијамс освојила је златну медаљу у трчању на 200 метара на Универзијади постигавши у финалној трци резултат од 23,11 секунди.

Сребрна и бронзана медаља припале су Јужноафриканки Изабел Ле Ру и Словенки Сабини Вејт.