Сабаленка одбранила титулу на Аустралијан опену

Арина Сабаленка по други пут освојила је Отворено првенство Аустралије, пошто је у финалу била боља од Ћивен Џенг са 2:0, по сетовима 6:3, 6;2.

Меч Кинескиње и Белорускиње на "Род Лејвер арени" трајао је један сат и 17 минута игре.

Сабаленка је већ у другом гему дошла до брејка, али је Џенг у наредном имала три прилике да јој узврати. Шампионка је ипак успела да се одбрани и потврди одузет гем противници.

Тенисерке су у наредном периоду биле сигурне на својим сервисима, а при резултату 5:2, Белорускиња је имала три сет лопте које је Кинескиња успела да одбрани и смањи на 5:3.

Уводни сет није ипак ушао у неизвеснију завршницу јер је већ у наредном гему Арина искористила пету сет лопту.

Други сет почео је као и први, доминацијом Сабаленке. На самом старту је одузела сервис ривалки, била сигурна, а потом је у петом гему још једном направила брејк и повела 4:1.

Белорускиња је исти потврдила и повела са 5:1. У испоставиће се, одлучујућем осмом гему, Сабаленка је на свој сервис водила 40:0, али је Џенг успела да изједначи, потом одбрани још једну меч лопту, али

Сабаленка је титулу одбранила винером на петој меч лопти.