Ђоковић у осмини финала Монте Карла

Новак Ђоковић савладао је Француза Жила Симона са 2:1 у сетовима (6:3, 3:6, 7:5) у другом колу Мастерс турнира у Монте Карлу. Противник Ђоковића у осмини финала биће победник дуела између 13. носиоца Пабла Карења Бусте и Карена Хачанова.

Ђоковић је други носилац и био је слободан у првом колу, а данас му је требало два и по сата да победи 32. играча на АТП листи.

Ђоковићу је то био први АТП меч после нешто више од месец дана, када је у Индијан Велсу изгубио од Ника Кирјоса. Српски репрезентативац је пре око 10 дана играо у Дејвис куп победи над Шпанијом.

Ђоковић није данас добро почео меч, први на шљаци у сезони, пошто је изгубио свој први сервис. То није оставило озбиљне последице, пошто је одмах узвратио брејком и изједначио на 1:1.

Обојица играча чувала су после тога свој сервис. Ђоковић је у шестом гему имао брејк лопту, али је није искористио, да би у осмом гему коначно направио брејк и повео са 5:3. Након тога је свој сервис гем добио "са нулом" и освојио први сет.

Симон се, међутим, није предавао. Други сет је донео много дуже гемове. Ђоковић је у трећем гему успео да дође до шансе за брејк, а успео је да искористи своју четврту брејк лопту. Симон је одмах узвратио и изједначио на 2:2.

Ђоковић је имао прилику да поново узврати брејком, али није искористио четири брејк лопте. Симон је тада одбранио свој сервис, а онда направио нови брејк, после чега је поново освојио свој сервис гем и тако повео са великих 5:2. Обојица су после тога сачувала свој сервис, тако да је Симон изједначио на 1:1 у сетовима.

Трећи сет био је још дужи него други, а донео је чак пет брејкова. Први је направио Симон у петом гему, Ђоковић је одмах узвратио, да би Француз направио још један у деветом и тако дошао до вођства од 5:4.

Симон је тада сервирао за меч, али није дошао ни до једне брејк лопте, пошто је Ђоковић био сигуран и искористио је своју другу брејк лопту за изједначење 5:5.

Ђоковић је после тога освојио свој сервис гем, а онда направио и други брејк за 7:5 и 2:1 у сетовима.

Ток меча:

17.45 – Крај меча! Новак је успео да преокрене резултат у последњем сету и победи Француза Жила Симона са 2:1 у сетовима након два сата и 32 минута игре.

17.39 – Сигурним сервисом Новак је потврдио брејк и сада Симон сервира за опстанак у мечу; резултат је 6:5 за Ђоковића.

17.35 – Ђоковић поново одговара брејком и поравнава резултат на 5:5.

17.31 – Брејк Симона, који води са 5:4 и сервира за победу.

17.15 – Узвраћа брејком Новак и изједначује на 3:3.

17.09 – Симон долази до брејка и води са 3:2 у одлучујућем сету.

16.53 – Жил Симон је сигурним сервисима и концентрацијом у дугој размени удараца освојио гем на свој сервис, резултат је 1:1 у трећем сету.

16.47 – Одлучујући сет Новак је започео освојеним сервис гемом без изгубљеног поена.

16.42 – Симон осваја гем на свој сервис без изгубљеног поена и изједначује по сетовима на 1:1, након 53 минута игре у другом сету.

16.41 – Успео је Новак да освоји сервис гем и продужи меч. Резултат је 5:3.

16.34 – Потврдио је Француз брејк и води са 5:2; Ђоковић ће сервирати за опстанак у другом сету.

16.30 – Поново резултатска клацкалица након које Симон долази до брејка и вођства од 4:2.

16.20 – Након десет минута игре и четири брејк шансе за Ђоковића, Симон ипак долази до предности од 3:2.

16.12 – Симон узвраћа брејком и иједначава на 2:2.

16.06 – Брејк Ђоковића у трећем гему, успео је да искористи четврту брејк лопту и дође до предности од 2:1.

15.58 – Истом мером узвраћа Ђоковић и изједначује на 1:1 у другом сету.

15.53 – Други сет отворио је Симон, са релативно лако освојеним сервис гемом.

15.50 – Ђоковић је био сигуран на свом сервису и без изгубљеног поена након 37 минута игре освојио је први сет против Симона.

15.45 – Одличном игром Новак долази до брејка у право време, води са 5:3 и сервираће за освајање првог сета.

15.23 – Након размене брејкова, оба тенисера освајају своје сервис гемове, резултат је 2:2.

15.19 – Одговара Новак са много бољом игром у другом гему и успева да узврати брејком.

15.16 Већ на самом старту Симон долази до брејка и води са 1:0.

15.14 Почео је меч на терену "Раинијер Трећи". Први на сервису биће српски тенисер.