Ђоковић бољи од Нишикорија за финале Мадрида

Новак Ђоковић савладао Јапанца Кеија Нишикорија са 2:0 у борби за финале Мастерс турнира у Мадриду. Противник у финалу биће Енди Мари, који је у првом полуфиналном мечу савладао Рафаела Надала.

Новак Ђоковић савладао је Кеија Нишикорија у полуфиналу Мастерса у Мадриду резултатом 2:0, по сетовима 6:3, 7:6.

Ђоковић ће у свом другом финалу у "Каха махики", првом после 2009. године, играти против другог тенисера света Ендија Марија, који је са 2:0 био бољи од Рафаела Надала.

Нишикори је врло агресивно ушао у меч против Ђоковића не желећи да забележи седми узастопни пораз од најбољег тенисера света.

Ипак, Новак је одбио нападе Јапанца и први стигао до брејка, који му је био довољан за освајање првог сета - 6:3.

У другом делу виђена је велика борба. Новак је поново први стигао до брејка и при резултату 5:4 сервирао за финале.

Нишикори успева да се врати у меч, спасава четири меч лопте и уводи други сет у тај-брејк.

Ђоковић, ипак, у 13. гему другог сета успева да нађе довољно снаге и концентрације и долази до победе над незгодиним Јапанцем.

Овако је протекло полуфинале Мастерса у Мадриду:

22.23 - Коначно крај! Новак осваја два своја сервис поена и стиже до победе над Нишикоријем!

22.21 - Ђоковић води са 5:4 и има два сервиса за победу над Нишикоријем.

22.20 - Нови мини-брејк прави Ђоковић и поново је близу финала Мадрида.

22.19 - Сигуран и Ђоковић, те води са 4:3.

22.18 - Јапанац осваја своја два сервис поена и води са 3:2.

22.17 - Нишикори узвраћа мини-брејком, Ђоковић води са 2:1.

22.16 - Ђоковић на почетку тај-брејка прави мини-брејк.

22.15 - Победника другог сета, надамо се и меча, одлучиће тај-брејк.

22.04 - Новак не користи четири меч лопте, па Нишикори прави брејк - 5:5 у другом сету.

21.49 - Још две брејк лопте за ривала спасава Ђоковић и води са 5:3 у другом сету.

21.36 - Ђоковић одузима сервис противнику и води са 3:2 у другом сету. Финале Мадрида све је ближе...

21.27 - И даље притиска Нишикори, Ђоковић и даље не дозвољава противнику да му одузме сервис. После четири одиграна гема у другом сету, нерешено је - 2:2.

21.04 - Ђоковић без већих проблема добија свој сервис гем, аутоматски и први сет - 6:3.

21.00 - Иако је деловало да је Нишикори ближи брејку, Ђоковић први осваја сервис противника и у наредном гему ће сервирати за освајање првог сета - 5:3.

20.49 - После шест одиграних гемова у првом сету, брејка нема - 3:3.

20.27 - Новак осваја први гем у мечу, иако је Јапанац имао три брејк лопте.

20.24 - Почело је друго полуфинале Мадрида, први на сервису Ђоковић.

20.10 - Са малим закашњењем, Ђоковић и Нишикори изашли су на терен "Каха махике". Очекујемо почетак меча за неколико минута.