Новак, уз мало муке, до победе на старту Рима

Ђоковић - Штјепанек 2:0 (6:3, 7:5). Најбољи српски тенисер Новак Ђоковић победио је Чеха Радека Штјепанека са 2:0 у сетовима на старту турнира Мастерс серије у Риму. Меч је трајао 97 минута. Наредни противник Робредо или Колшрајбер.

Најбољи српски тенисер Новак Ђоковић успешно је стартовао на Мастерсу у Риму, пошто је у другом колу, после 97 минута игре, савладао Чеха Радека Штјепанека са 6:3, 7:5.

Током првог сета дувао је јак ветар који је стварао много проблема играчима, али Ђоковић се у тим околностима боље снашао, стекао предност и добио тај део меча са 6:3.

Други сет су обележили брејкови, посебно у финишу, када је Ђоковић изгубио два, а Штјепанек три сервиса. Ипак, када је било најпотребније, Ђоковић је сачувао концентрацију и дошао до 10. победе у 11. мечу са искусним Чехом.

Уједно, био је то његов први тријумф од када су тренери Борис Бекер и Марјан Вајда заједно на трибинама.

Наредни Ђоковићев ривал биће бољи из дуела између Шпанца Томија Робреда и Немца Филипа Колшрајбера.

Мастерс у Риму игра се за наградни фонд од 2,8 милиона евра.

Овако је текао меч:

16.30 - После сат и тридесет седам минута игре, Новак Ђоковић је победио Радека Штјепанека у свом првом мечу на Мастерсу у Риму - 2:0 (6:3, 7:5).

16.24 - Нови брејк! Четврти у низу! Сада је 6:5 за Ђоковића, који поново сервира за победу...

16.21 - Нови брејк за Штјепанека за 5:5!

16.17 - Нови рибрејк Ђоковића за 5:4 у другом сету. Наш тенисер сервира за победу у мечу.

16.12 - Иако је деловало да ће Новак мирно привести меч крају, Штјепанек није мислио тако, већ направио брејк и изједначио на 4:4.

16.02 - Сигуран је Ноле на свој сервис и лако долази до 4:2 у другом сету, али Штјепанек узвраћа истом мером за 4:3.

15.58 - Новак пропушта неколико брејк шанси у петом гему и Штјепанек смањује на 3:2.

15.47 - Први до брејка долази наш тенисер освајањем трећег гема другог сета. Води са 2:1 и има сервис.

15.43 - После Штјепанека, и Ђоковић је сигуран на свој сервис - 1:1  у другом сету.

15.41 - Чех без већих проблема осваја први гем - 0:1.

15.38 - Други сет почиње сервисом Радека Штјепанека.

15.30 - Иако је нешто спорије и лошије почео први сет, Новак га је ипак освојио са резултатом 6:3 за 45 минута игре - 1:0.

15.23 - Иако је Штјепанек имао 0:30, Новак је успео да освоји гем на свој сервис и дође до предности од 5:2.

15.19 - Други брејк Ђоковића у мечу и предност у првом сету од 4:2.

15.11 - Свој други сервис-гем осваја и Штјепанек за 2:2.

15.06 - Без изгубљеног поена Новак осваја трећи гем и води са 2:1 у првом сету. После кише, јак ветар прави проблеме тенисерима, али и публици.

15.01 - Рибрејк Ђоковића! Други гем је био знатно дужи од првог (око 10 минута), али га је после неколико изједначења освојио српски тенисер - 1:1.

14.53 - Чех прави брејк већ у првом гему за 0:1.

14.50 - Почео је меч у Риму између Новака Ђоковића и Радека Штјепанека. Први ће сервирати наш тенисер.