Рукометаши Мађарске бољи од Црне Горе, у недељу сусрет са Србијом

Рукометаши Мађарске савладали су Црну Гору са 26:24 у оквиру првог кола групе Ц Европског првенства.

У веома занимљивој утакмици Мађари су водили и диктирали темпо током читавог меча, али се играчи Црне Горе нису предавали и нису дозволили противнику да се "одлепи" на озбиљнију разлику.

Прво полувреме протекло је у веома изједначеној борби. Екипе су се смењивале у вођству и ни у једном тренутку нека од репрезентација није имала више од три гола предности.

У редовима Мађарске истакао се Мате Лекаи са четири постигнута гола, док су Црну Гору у игри одржавали Милош Вујовић и Вуко Борозан са по четири поготка.

На почетку другог полувремена Мађарска је успела да направи разлику од три поена, али су Црногорци успели да изједначе и уведу меч у неизвесну завршницу. Ипак, Мађарска је на крају головима у завршници успела да дође до тријумфа.

Најефикаснији играч у редовима мађарске селекције био је Бенце Банхиди са шест голова, колико су у тиму Црне Горе постигли Вуко Борозан и Арсеније Драгашевић.

Мађарска ће у другом колу играти против Србије у недељу од 20.30, док ће противник Црне Горе истог дана бити Исланд од 18.00 часова.

Раније у току дана Србија је ремизирала са Исландом - 27:27.