Србијa испустила Русе

Рукометаши Србије другој утакмици Првенства Европе у Данској поражени су од Русије резултатом 27:25(14:14). Још није крај нашим рукометашима сигуран пролаз у наставак такмичења обезбедиће бод из последњег дуела против Француза. Поразом у том дуелу зависићемо од исхода меча Русија - Пољска. Ови мечеви на програму су у петак.

Рукометаши Србије поразом од Русије пропустили су шансу да обезбеде пласман у другу фазу такмичења. Наредна прилика је у петак против Француске. Нашима је за сигуран пролаз и даље потребан један бод. Без тог бода зависићемо од резултата осталих утакмици у групи.

Најефикаснији у српском тиму био је Марко Вујин са шест голова, пет је постигао Петар Ненадић, Иван Никчевић четири, а Рајко Пордановић три. Русе је предводио Јегор Јевдокимов са пет погодака.

Србија је добро почела дуел и средином првог полувремена водила са 9:5. Руси су тада, ипак, направили преокрет и серијом 7:1 повели са два гола разлике. Руси су последња четири минута првог дела игре имали играча мање, а Србија је то успела да искористи само да на полувреме оде са нерешеним резултатом (14:14).

Репрезентативци Србије нису се најбоље снашли на почетку другог полувремена, што су противнички играчи искористили и поново се резултатски "одлепили" серијом 4:0.

Србија је потом успела да се приближи Русији на гол заостатка, али не  да изједначи, па су Руси тако дошли до прве победе на такмичењу.

Србија је тако забележила први пораз у групи, после тријумфа над Пољском у првом колу. "Орлови" ће у последњем колу прве фазе такмичења играти против Француске, у петак од 20.15 часова.

Резултати утакмица другог кола прве фазе Европског првенства за рукометаше у Данској:

Овако је текао меч:

19.37 - Крај утакмице. Русија је савладала Србију са 27:25.

19.35 - Поново су Руси воде са два разлике. Напад за наше, међутим, приговор Ненадића, лопта за Русе и играч више. Минут до краја. Напад противника и гол.

19.33 - Асистенција на пивота Стојковића, седмерац. Вујин је сигуран 25:24. Још два минута игре.

19.32 - МАтић узима последњи тајм-аут. Упутио је последње савете играчима како да стигну до изједначења. Још два и по минута до краја.

19.31 - Руси су сигурни са играчем више и у првом нападу постижу гол. Наши неуспевају да дају гол. У наредном нападу наши успевају да се одбране.

19.29 - Шпанци престрого искључују Зеленовића, играч више за Русију.

19.28 - Противник успева да постигне гол са играчем мање. У следећем нападу и наши су сигурни. То је епилог играча више за нашу селекцију. Још пет минута игре.

19.25 - Наши рукометаши се не предају. Успевају да постигну два везана гола и смање на 23:22. Ново искључење за Русе, прилика за нашу селекцију да стигне до изједначења.

19.22 - Руси успевају да реализују играча више и са два гола поновоимају прлус три, 23:20.

19.20 - Погрешна измена у нашој селекцији и Руси имају играча више при резултату 21:20 за противника.

19.17 - Наставља се велика борба, пово имамо играча више. Успевамо да постигнемо један гол и смањимо заостатак за противником.

19.07 - Коначно успевамо да вежемо два поготка и ухватимо прикључак за противниоком, 18:16. Руси одмах реагују - тајм-аут.

19.03 - На голу Руса бриљира Богданов, који је у другом полуврену успео да одбрани неколико зицера наших играча. Наши бекови губе самоппуздање.

19.02 - Србија има играча више.Међутим, наши не користе ову прилику. Након истека казне противник долази до још једног гола, 18:14.

18.56 - Руси користе неколико везаних грешака наше селекције. Експресно постижу три гола за само два и по минута воде са 17:14. Матић тражи тајм-аут.

18.53 - Почело је друго полувреме.

18.38 - Полувреме. Наши рукометаши ипак успевају да стигну до изједначења у последњим моментима првог дела игре, 14:14.

18.35 - Нови играч више за наш тим и нова прилика да се преокрене резултат. Први напад са два играча више нисмо успели да реализујемо.

18.33 - Код резултата 14:13 за противника, Србија има предност играча више, по први пут на мечу.Прва два напада са играчем више одлазе у неповрат оба пута израђена акција Никчевић са крил, али голман Руса излази као победник.

18.29 - Рукометаши Србије успевају да се врате и са два везана гола стигну до новог изједначења, 12:12. У току је 24. минут првог полувремена.

18.25 - Руси повећавају предност на 12:10. Матић тражи тајм-аут како би повезао наше редове.

18.23 - Руси успевају да направе комплетан преокрет, користе играча више, и у 20. минуту прелазе у вођство 11:10.

18.19 - Србија успева да оде на плус четири, 9:5. Уследила је серија Руса од 4 гола, 9:9.

18.10 - Србија наставља са одличном игром, још једна пресечена лопта, контра напад и водимо са 7:4. Руси су приморани да тајм-аутом прекину серију наших рукометаша.

18.07 - Након почетног одмеравања снага, при резултату 3:3, наши рукометаши одлично регују са играчем мање. Постижу два гола из две контре, Руси погађају само једном, 5:4.

18.00 - Почела је утакмица 2. кола Ц групе између Србије и Русије.