Рукомет уживо: Нови пораз "Орлова"

Србија - Словенија 31:33 (Крај). Нови пораз Србије у Сарагоси. "Орлови" поражени од Словеније. У осмини финала са домаћином. "Фурија" заузела друго место у Д групи поразом од Хрватске 27:25.

21.50 - Невероватан пад у игри Србије у самом финишу меча довео до другог узастопног пораза. Словенци славили у Сарагоси 33:31. Србија је тако заузела треће место у групи и у осмини финала ће играти тежак меч против домаћина Шпаније.

21.45 - Нови пад у игри "Орлова". На искључење Шешума Словенци праве серију 5:0 и стижу до новог вођства у мечу.

21.37 - Митровић за три гола предности за "Орлове".

21.29 - "Министар одбране" Дарко Станић брани нови седмерац.

21.26 - Урош Митровић постиже погодак за два гола предности за нашу репрезентацију.

21.18 - Станић "закључао" стативе. Тоскић стрелац за вођство Србије.

21.17 - Голом Продановића из контранапада Србија смањује предност Словенаца на -1.

21.13 - Вуковић мења голмана, улази Дарко Станић.

21.09 - Почело друго полувреме меча у Сарагоси. Први напад за Србију са играчем више али Ненадић промашује.

20.53 - Словенија одлази на полувреме са три гола предности захваљујући пре свега слабој одбрани Србије. Најефикаснији код "Орлова" Петар Ненадић са 6 погодака, Продановић четири, Вујин три.

20.42 - Са три узастопна гола Словенци стижу до два гола предности 13:11.

20.35 - У дербију кола "Каубоји" задржали максималан учинак савладавши "Фурију" 27:25.

20.29 - Расположени Ненадић постиже свој четврти гол са играчем мање за 8:8. Игра се брзо са много голова.

20.22 - Голом Марка Вујина "Орлови" стижу до првог вођства на мечу 4:3.

20.16 - Почео дуел Србије и Словеније. Први напад је за селекцију Словеније која одмах постиже погодак. Жути картон за Тоскића. Постава "Орлова": Вујин, Илић, Продановић, Никчевић, Тоскић и Ненадић. Стативе чува Гајић. Меч суди тандем са Исланда.

19.40 - Пољаци су славили у дуелу са Јужном Корејом 33:25. У дербију дана, Шпанија - Хрватска 13:15 на полувремену.

18.35 -  И Египћани прегазили "Озије" 39:14. Пољска води против Јужне Кореје 18:11 на полувремену.

17.15 - У првом мечу дана Белорусија је савладала Саудиску Арабију 33:15.

Рукометаши Србије играју данас од 20.15 против Словеније меч последњег кола групне фазе Светског првенства, без дилеме најважнији до сада.

Србији, уколико жели да освоји прво место, је потребна поебда од најмање два гола разлике. Победа са једним голом разлике, али са 25 или више постигнутих голова, такође нашем тиму доноси жељену позицију. Бољи пласман, природно, доноси и лакшег противника у осмини финала.

Победа, суштински, гарантује Србији да у првом мечу нокаут фазе избегне Шпанију или Хрватску. С друге стране, хендикеп би могао да представља евентуално одсуство првог голмана Дарка Станића.

"Орлови" су у четвртак забележили свој први пораз на шампионату, од селекције Пољске, а главна замерка селектора Веселина Вуковића након овог меча је било залагање и приступ утакмици.

"Имају квалитетну репрезентацију, играју добро, тако да ће дуел против њих бити веома тежак. Улог је велики, то је меч који одлучује ко ће са првог, а ко са трећег места у осмину финала. Ми имамо жељу да учинимо све и да изборимо најбољу позицију. Концентрација мора да буде на највишем нивоу", рекао је пред овај меч леви крило српског тима Иван Никчевић.