Рукомет уживо: Шпанци декласирали "oзије"

Србија остварила и трећу победу на Светском првенству у Шпанији. Домаћин "уништио" Аустралију 51:11! Немачка савладала Аргентину 31:27. У групи Ц, Словенија је победила Пољску 25:24. У дербију дана Хрватска је декласирала Мађарску 30:21.

22.43 - У последњем мечу дана "Каубоји" су лако изашли на крај са Мађарском. Хрватска је славила 30:21.

22.13 - Један од фаворита за титулу, Француска савладала је Бразил 27:22.

21.40 - Данци очекивано савладали Чиле 43:24. Словенија је изашла као победник у дуелу са Пољском 25:24.

21.15 - Почео и последњи данашњи меч у ком се састају Мађарска и Хрватска.

20.45 - Почео и дуел Француске и Бразила. Данска води на полувремену против Чилеа 17:13. У нашој групи полувреме Словенија–Пољска 11:14.

20:15 - Шпанија је декласирала дефинитивно залутале "oзије" са чак 51:11!. Почели мечеви Данска–Чиле и Словенија–Пољска.

19.50 - "Панцери" су остварили важну победу против "гаучоса" 31:27. "Фурија" је на полувремену водила са чак 18 голова предности против немоћне Аустралије, 24:6!

19.29 - Крај меча, Србија–Саудијска Арабија 30:20. Изабраници Веселина Вуковића су сачували максималан учинак на турниру, док је Саудијска Арабија доживела трећи пораз. Најефикаснији капитен Момир Илић са осам голова. Исланд је савладао Македонију 23:19.

19.26 - Жарко Шешум постиже 30 гол за "орлове".

19.21 - Погодак Немање Зеленовића за 11 поена предности за Србију.

19.10 - Србија је коначно дошла до праве игре и има девет голова предности. Кљајић све нервознији. У току је дуел Шпанија–Аустралија.

18.55 - Пет поена предности за "орлове", отпор "синова пустиње" коначно посустаје. Ненад Кљајић принуђен да затражи тајм-аут.

18.50 - Почело друго полувреме, први напад за Саудијце.

18.35 - Србија одлази на полувреме са два гола предности 12:10. Никчевић најефикаснији са 4 гола, по два Продановић и Илић. Гајић одличан на голу са 11 одбрана. Македонија и Исланд нерешено на полувремену 10:10.

18.20 - Голом Жарка Шешума Србија долази до првог вођства на утакмици, 7:6.

18.15 - Вуковић није задовољан игром својих пулена, принуђен да тражи први тајм-аут. Саудијска Арабија води са 6:5. Алжир и Египат подели бодове, 24:24. Почео дуел Немачка–Аргентина.

18.10 - Стиче се утисак да су "Орлови" неозбиљно ушли у меч. Саудијци воде са 5:3. Вуковић од играча тражи да промене приступ игри.

18.02 - Мало неочекиван почетак меча. "Синови пустиње" воде са 2:0.

18.00 - Почео дуел Ц групе Србија - Саудијска Арабија. Меч суди двојац из Уједињених Арапских Емирата. Такође почео меч између Македоније и Исланда.

17.30 - Црна Гора наставља са бледим партијана у Шпанији. Након Аргентине поражени су и од Туниса 27:25.

17.15 - Русија савладала Катар 29:22, у нашој групи Белорусија је била боља од Јужне Кореје 26:20.

16.45 - У оквиру групе Д почео дуел Алжира и Египта.

16.00 - Почео меч између Туниса и Црне Горе, који се игра у оквиру групе А.

15.45 - Почела два меча на светском првенству у Шпанији. У оквиру групе Б, Русија игра против Катара, док у групи Ц, где се налази и Србија, играју Јужна Кореја и Белорусија.

Рукометаши Србије победили су у Сарагоси селекцију Саудијске Арабије са 30:20 (12:10) у утакмици трећег кола Ц групе на Светском првенству.

Изабраници Веселина Вуковића тако су сачували максималан учинак на турниру, док је Саудијска Арабија доживела трећи пораз. Најефикаснији у победничкој екипи био је капитен Момир Илић са осам голова.

Српски рукометаши ће у следећем колу, које се игра у четвртак, одмерити снаге са Пољском.

Мечеве са свих резултата на Светском првенству у Шпанији можете пратити на нашем порталу.