Рукомет уживо: Србија на прагу полуфинала

Србија - Данска 29:26. Српске рукометашице налазе се на корак полуфинала. Србија је у веома битном мечу савладала Данску резултатом 29:26. За пласман у полуфинале српским рукометашицама довољан и један бод против Француске у последњем колу.

21.38 - Србија - Данска 29:26 (крај).

21.26 - Србија - Данска 24:23. И даље траје резултатска клацкалица у другом полувремену. Обе репрезентације наизменично долазе до предности.

21.09 - Србија - Данска 19:19. Српске рукометашице успеле су да стабилизују игру након лошег почетка другог полувремена и дошле су до новог изједначења.

21.00 - Србија - Данска 16:17. Данске рукометашице одлично почеле друго полувреме и са три брза гола преокренуле резултат.

20.46 - Србија - Данска 16:14 (полувреме). Српске рукометашице су нешто лошије одиграле последњих неколико минута првог полувремена и допустиле су Данкињама да се са минуса од шест голова, приближе само на два гола заостатка. Велика борба очекује се у наставку.

20.41 - Србија - Данска 14:11. После добре игре Србије уследио је налет Данкиња које су поново спустиле заостатак на три гола.

20.30 - Србија - Данска 11:6. У 17. минуту утакмице Србија има предност од пет голова разлике. На голу и даље неприкосновена Катарина Томашевић, док је у нападу нерешива енигма Биљана Филиповић.

20.23 - Србија - Данска 7:4. Српске рукометашице успевају да одрже предност над Данкињама стечену у првих неколико минута утакмице. Поново на голу сјајна Катарина Томашевић.

20.14 - Србија - Данска 4:1. Србија је одлично почела меч против Данске и за кратко време дошла до предности од три гола.

20.10 - Почео меч између Србије и Данске.

19.37 - Крај утамице у Новом Саду. НЕмачка је савладала Црну Гору са 27:20.

19.30 - Крај утакмице, Норвешка је савладала Шведску резултатом 28:25. Овом победом Норвежанке су обезбедиле пласман у полуфинале, а Швеђанке практично изгубуле шансу за пласман у завршницу.

19.01 - Почело је друго полувреме и на мечу између Црне Горе и Немачке.

18.55 - Почело друго полувреме сусрета између Шведске и Норвешке.

18.50 - Завршено је и прво полувреме и у Новом Саду, Немачка води против Црне Горе са 14:9.

18.45 - Полувреме у Београду, Шведска води против Норвешке са 14:12.

18.15 -  У дворани Спенс у Новом Саду почео меч изнмеђу Црне Горе и Немачке.

18.10 - У Комбанк арени почео меч 2. кола Друге групе између Норвешке и Шведске.

17.45 - Крај првих утакмица другог кола. Француска је савладала Чешку са 24:22. Русија и Шпанија су одиграле нерешено 25:25.

17.05 - Почело друго полувреме.

16.55 - Резултати полувремена; Чешка - Француска 10:14, Шпанија - Русија 13:14.

16.15 - Почеле утакмице 2. кола друге фазе Европског првенства, Чешка - Француска и Шпанија - Русија

После пропуштене победе против Швеђанки нашој селекцији предстоји тежак меч против Данске. Противнице имају предност од једног бода, тако да је нашим девојкама неопходна победа како би задржале шансу за пласман у полуфинале првенства.

Оптимизам у нашем табору не јењава. Свесни су да од њих све зависи, и да уколико пруже свој максимум, уз мало спортске среће могу до тријумта.

Француска савладала Чешку, реми Шпаније и Русије

Женска рукометна репрезентација Француске победила је у Београду Чешку са 24:22 (14:10), у утакмици другог кола Групе један друге фазе Европског првенства. Француска је тако дошла до четвртог бода и изједначила се на другом месту са Данском која има утакмицу мање, док је Чешка и даље без бодова.

Најефикаснија у репрезентацији Француске била је Камил Ајглон са шест голова, док је у екипи Чешке Романа Хренкова постигла четири.

Рукометашице Шпаније и Русије играле су у Новом Саду нерешено 25:25 (13:14) и тако су обе екипе дошле до трећег бода. Јунакиња у ремију Шпаније била је Кармен Беренгер која је постигла 11 голова из 12 шутева, док је Русију предводила Људмила Постнова са седам погодака.

Подела бодова је најреалнији исход утакмице у којој су Рускиње у неколико наврата имале велику резултатску предност, али су рукометашице Шпаније сваки пут успевале да се врате у игру, а у финишу меча су имале и прилику да стигну до победе.

Имала је "црвена фурија" на 90 секунди пре краја вођство од 25:24, али су тада искључење на два минута заредом зарадиле две репрезентативке Шпаније, па је Русија изједначила на 25:25.
Уследио је напад Шпаније са две играчице мање који су Рускиње успеле да одбране, али су у контранападу брзоплето изгубиле лопту, што је Шпанкињама омогућило да организују још један напад и да шутирају уз свук сирене, али су биле неуспешне па је меч завршен нерешеним исходом.

Норвежанке не посустају, Немице победиле Црну Гору

Рукометашице Норвешке, актуелне светске, европске и олимпијске шампионке, обезбедиле су пласман у полуфинале првенства Европе пошто су вечерас у Београду, у 2. колу Е четвртфиналне групе, савладале селекцију Шведске са 28:25 (12.14).

Норвешка је недостижна на челу групе с максималних осам бодова, док је Шведска коло пре краја са три бода отпала из борби за полуфинале.

У Ф четвртфиналној групи у Новом Саду Немачка је приредила изненађење савладавши Црну Гору са 27:20 (14:9), али та победа Немицама неће помоћи да се домогну полуфинала, јер коло пре краја имају само три бода. Црногорке су и даље првопласиране са шест бодова.