Испуштена победа над Шведском

Меч Србије и Шведске имао је чудан ток у којем су виђена два велика преокрета и на крају нерешен резултат 23:23, који је можда и најреалнији. Српске рукометашице прво стигле заостатак од пет голова, затим у финишу меча предност од пет голова, да би на крају Швеђанке имале и напад за победу. Маестралну партију пружила Катарина Томашевић која је чувала мрежу српске репрезентације.

Српске рукометашице освојиле су нови бод на Европском првенству пошто су против Шведске одиграле нерешено 23:23. Тешко је рећи да ли се овом боду треба радовати или туговати, имајући у виду чудан ток утакмице.

Србија је прво заостајала пет голова за противницама, да би на пет минута пред крај меча биле пет голова у плусу. На крају Швеђанке су имале и напад за победу. Све то говори да је на паркету Команк арене виђен сјајан, квалитетан рукомет који никога није оставио равнодишним.

Почетак утакмице био је за заборав. После кратког времена Швеђанке долазе до предности од пет голова разлике (7:2) и без потешкоћа контролишу меч. До средине полувремена Швеђанке су имале предност од 10:6. Половину од десет голова скандинавска репрезентација постигла је из оправдано досуђених седмераца, што најбоље говори о игри у одбрани Србије у тим тренуцима.

У другом делу првог полувремена рукометашице Србије се буде. Успевају изабранице Бошковића да зауставе неколико напада, затим са неколико голова стичу и сигурност у нападу, и до краја полувремена приближавају се на заостатак од само једног гола.

Почетком другог дела игре почиње права ренесанса Србије. Наше рукометашице прво долазе до изједначења, а затим и до вођства. У одбрани бриљира голман Србије Катарина Томашевић, док Андреа Лекић сјајно командује нападом.

Предност Србије расте из минута у минут и на девет минута пред крај меча износи пет голова предности. Чини се да је у том 51. минуту, после гола Поп-Лазићеве Србија завршила утакмицу.

Српске рукометашице нису искористиле изузетно расположену Катарину Томашевић, међу стативама, која је на крају меча имала 13 одбрана, да задају последњи ударац противницама. Од гола Поп-Лазићеве, па све до краја меча Србија није постигла поен.

Швеђанке за само пет минута стижу заостатак, а до краја утакмице Србију у игри одржава сјајна Томашевићева. На крају, у неизвесној завршници, обе репрезентације пропустиле су по неколико надапа за победу. Последњу шансу за тријумф имале су Швеђанке, али је одбрана Србије успела да их заустави.

Најевикаснија у репрезентацији Србије била је Сања Рајовић са пет голова, а пратиле су је Сања Дамјановић, Јелена Ерић, Јелена Поповић и Светлана Огњеновић са по три поготка.

У екипи Шведске најбоља је била Линеа Торстенсон са осам голова, док је Изабела Гулден постигла шест погодака.

Вечерашњи меч одигран је у Београдској арени пред око 3.500 гледалаца, а судили су Зигмарс Столаровс и Ренарс Лицис из Летоније.

СРБИЈА: Томашевић (13 одбрана), Рисовић, Крпеж 2, Поповић 3, Лекић 1, Дамњановић 3, Ерић 3, Рајовић 5, Поп-Лазић 1, Огњеновић 3, Филиповић, Нишавић, Милошевић, Стоиљковић 1, Лишчевић 1, Дмитровић.

ШВЕДСКА: Олсон (6 одбрана), Грубстром (3), Агрен 5, Флогнам, Фогелстром, Блом, Робертс, Санд, Свенсон 2, Вестберг 1, Алм, Торстенсон 8, Гулден 6, Хелберг, Вален, Јакобсен 1.

Искључења: Србија 2 минута, Шведска 0. Седмерци: Србија 1/1 , Шведска 6/6.

Наредну утакмицу изабранице селектора Саше Бошковића играју у уторак од 20.10 против Данске.

Данска је данас победила Чешку са 33:30 (13.12), а Норвешка Француску са 20:19 (14.10).

6. Чешка 3 0 0 3 73:82 0

У 2. колу сутра се састају Чешка–Француска (16.10 сати), Норвешка–Шведска (18.10) и Србија–Данска (20.10).

Утакмице Ф четвртфиналне групе играју се у Новом Саду, где се сутра у 2. колу састају Шпанија–Русија (16.15), Немачка–Црна Гора (18.15) и Мађарска–Румунија (20.15).

1. Црна Гора 3 3 0 0 81:73 6
2. Мађарска 3 2 0 1 82:80 4
3. Румунија 3 1 1 1 72:70 3
4. Шпанија 3 1 0 2 80:83 2
5. Русија 3 0 2 1 74:77 2
6. Немачка 3 0 1 2 67:73 1