Читај ми!

Поништено правило МОК-а о допингу

Суд за спортску арбитражу у Лозани поништио је одлуку Међународног олимпијског комитета да спортисти који су осуђени због допинга на казне дуже од шест месеци не могу да се такмиче на првим следећим Олимпијским играма.

Повод за овакву одлуку је била жалба америчког атлетичара Лашона Мерита, олимпијског шампиона у трци на 400 метара са ОИ у Пекингу.

"Ово правило је неважеће и неспроводиво, јер додаје другу казну на ону која већ постоји", наводи се у саопштењу Суда.

Правило је оспорио Олимпијски комитет САД, наводећи да то практично значи да је атлетичар два пута кажњен за исти прекршај, као и да то правило крши глобалне антидопинг смернице.

МОК је тврдио да је то питање избора, не казне, као и да то тело има право да одабере ко може да учествује на њеним догађајима.

МОК и ОК САД обратили су се ЦАС-у да донесе пресуду на време, како би се избегла забуна у последњи час пред Олимпијаду, која почиње 27. јула 2012. године.

Осмочасовно саслушање одржано је у Лозани 17. августа. ЦАС је пресудио да Мерит има право наступа у Лондону, као и сви остали спортисти широм света на које је то правило утицало.

Број коментара 2

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 03. мај 2024.
14° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво