Судар шампиона

Упркос доброј игри, најбоље одбојкашице Србије претрпеле су четврти пораз на Светском купу у Јапану од селекције Кине са 1:3 (25:21;19:25;23:25;23:25).Снимак утакмице од 15.10 можете пратити на Другом програму РТС-а.

У утакмици два равноправна противника,континенталних првака Европе и Азије, уз пуно преокрета и серија поена на обе стране о победнику су одлучивале нијансе.Кинескиње искористиле грешке и неискуство наше селекције.

Одбојкашице Србије у меч улазе серијом грешака и Кинескиње воде са 3:0 у старту. Средином сета наше одбојкашице смањују број грешака и појачавају одбрану, прелазећи у вођство са 10:8. Разлику одржавају до 13:13. Почиње размена у предности и изједначењу све до 20:20 када наше девојке везују три поена,два из блока и једном контром, до 24:21 и прве сет лопте коју одмах искоришћавају. Србија води 1:0 (25:21).

Други сервис Кинескиње опет почињу предношћу од 3 поена, одржавају је и увећавају на 12:7 када Зоран Терзић порива тајм-аут. Пауза не успева да деконцентрише Кинескиње које одржавају разлику 21:18. Убрзо,на 24:19, стижу и до прве сет лопте за изједначење. Успевају из прве да меч врате на почетак 25:19 за Кинескиње и 1:1 у сетовима.

Трећи сет почиње равноправном борбом и разменом поена.Интересантно је да Кинескиње праве три сервис грешке за редом до 3:3. Размена поена траје и средином сета 10:10.Србија користи неколико грешака Кинескиња и добрим нападима преузима вођство од 16:12. Кинескиње узвраћају и смањују на 18:17.Упркос одличној одбрани одбојкашица Србије, конкуренткиње успевају да изједначе 18:18 што Зорана Терзића приморава да затражи тајм-аут. У наставку грешка наших играчица води до 19:18, али се одмах исправљају за 19:19.Кинескиње кроз троструки блок шаљу диагоналу за 20:19 а после још једне грешке воде са 21:19.Нова грешка 22:19 и Зоран Терзић тражи атјм-аут. Наговештај могућег преокрета 22:20, добар сервис и контра 22:21.Овога пута тајм-аут тражи Кинески селектор.23:21 за Кину,Српкиње смањују 23:22.Дуг поен који Кинескиње реализују за 24:22 и имају две сет лопте за вођство у сетовима. Боре се одбојкашице Србије и спасавају прву сервис лопту 24:23 али Кинескиње успевају да тријунфују са 25:23. 2:1 за селекцију Кине.

Чртврти сет почиње ас сервисон за Србију али се наставља разменом поена и нерешеног резултата до 5:5 када наше девојке везују два поена за 7:5. Кинескиње изједначују на 8:8 па прелазе у вођство са 9:8 после три везана поена. Српкиње изједначују и прелазе за кратко у вођству до новог изједначења10:10. Онда Кинескиње опет везују три поена и воде 13:10.Српкиње узвраћају и успевају да изједначе на 14:14 што наводи селектора Кине да затражи тајм-аут.Пауза не даје резултат, Србија води са 16:14 и увећава предност на 18:15 што приморава Кинескиње на нови тајм-аут. Српкиње настављају серију 20:18 а Кинескиње смањују на 20:19 и успевају да изједначе 20:20. Драматична завршница.Кинескиње воде 21:20. Терзић тражи тајм-аут и храбрији напад наших одбојкашица, резултат 21:20.Али сервис грешка доноси нову предност Кинескињама 22:21.Грешка Кинескиња 22:22.Добра дијагонала Кинескиња 23:22 а потом грешка за 23:23.Кина стиже до меч лопте 24:23.Успевају да је реализују лоптом која се од сајле одбија у поље Српкиња 25:23 и 3:1 за Кинескиње.

У утакмици у Сапороу Кинескиње су до победе дошле после борбе од сат и 47 минута.

Овом победом Кинескиње су обезбедиле место на Олимпијским играма а наше одбојкашице су остале са 11 бодова.

Утакмица је одиграна у Спортском центру Хокаидо пред око 4.500 гледалаца, а судили су Јапанац Осаму Сакаиде и Александрос Варталитис из Грчке.

СРБИЈА: Бракочевић (1), Живковић (2), Крсмановић (3), Малешевић (6), Молнар (16), Антонијевић, Весовић, Бјелица (15), Нинковић, Рашић (18), Вељковић (10) и Поповић.

КИНА: Ванг (3), Ми, Ђ. Јанг, Хуи (15), К. Жанг, Веи (4), Ђ. Јанг (19), Ћу (2), Чен, Ма (12), Л. Жанг (14) и Фан (7).

Наредну утакмицу Српске одбојкашице играју за мење од 24 сата са селекцијом Италије,која до сада није изгубила ни један меч на овом купу.Утакмица почиње у 3 часа по нашем времену.

Пласман на Олимпијске игре у Лондону осигураће три првопласиране репрезентације са Светског купа.