Одбојкашице Србије победом над Мексиком започеле квалификације за Олимпијске игре

Одбојкашице Србије рутински су победиле Мексико 3:0, по сетовима, 25:16, 25:19, 25:23, у оквиру Групе А квалификација за Олимпијске игре.

Србија је првог ривала на квалификационом турниру у кинеском Нингбоу успешно савладала. До краја такмичења остају још шест противника.

Против Мексика, одбојкашице Србије су биле веома фокусиране у сва три сета. Прва два су освојиле након сјајних почетака. Серијама поена долазиле су изабранице селектора Ђованија Гвидетија до ране предности коју су одржавале до краја.

Трећи сет био је резултатски узбудљивији од претходна два, јер је Мексико на старту имао предност од три поена, при резултату 9:6. Међутим убрзо је Србија неутралисала разлику и преузела вођство и у одлучујућем пероиду игре.

Катарина Лазовић била је најефикаснија одбојкашица са 13 поена, а пратила је Ана Бјелица са два поена мање.

Одбојкашице Србије укључујући и меч против Мексика играће седам утакмица у девет дана у оквиру квалификација за Олимпијске игре.

Пласман на Олимпијске игре избориће две најбоље репрезентације из сваке групе.

Следећи ривал Србији је Украјина, а дуел је на програму у недељу, 17. септембра од 10.00.