Тимбервулфси сачували свој терен, у Аризону иду са 2:0

Кошаркаши Минесоте победили су на свом паркету екипу Финикса резултатом 105:93 и вођство у плеј-оф серији НБА лиге увећали на 2:0.

Након две утакмице у Минесоти, Тимбервулфси воде са 2:0 у четвртфиналу плеј-офа Западне конференције и могу растерећени да одпутују у Финикс, сигурни да ће и у случају два пораза у гостима бити у прилици да пред својим навијачима обезбеде пласман у полуфинале.

Минесота је другу утакмицу против Финикса отворила са 8:0, имала је и девет поена предности у првом периоду (16:7), али су Санси до краја четвртине смањили заостатак на три поена (24:21), а онда и преузели вођство чим је почео други квартал.

Дуго су гости чували суфицит, све до средине трећег периода, када је Минесота заиграла изузетно чврсто у одбрани и одлучно у нападу, па је у последњих 12 минута ушла са плус седам (78:71).

Наставили су инспирисани "вукови" да увећавају предност, а када је разлика између два броја на семафору порасла на највећих 19, већ је било јасно да се Санси враћају у Аризону без брејка.

Најефикаснији у екипи Минесоте био је Џејден Мекданијелс са 25 поена (2/4 за три, 8/13 за два), осам скокова и три асистенције, док су по 18 поена убацили Мајк Конли и Руди Гобер. Двоцифреним бројем поена победи су допринели и Ентони Едвардс (15), Карл Ентони Таунс (12) и Никеил Александер Вокер (10).

Букерових 20, Дурентових 18 и Гордонових 15 поена није билло довољно за брејк Финикса. Двоцифрен је био и Бредли Бил са 14 поена, а репрезентативац Босне и Херцеговине Јусуф Нуркић забележио је дабл-дабл учинак - 10 поена и 14 ухваћених лопти.