Тристан Вукчевић запажен у победи Вашингтона над Милвокијем

Кошаркаши Вашингтона победили су на свом паркету екипу Милвокија резултатом 117:113 у НБА лиги, а запажену улогу у тријумфу Визардса одиграо је доскорашњи играч Партизана Тристан Вукчевић.

Први пут након што је напустио Партизан и одлучио да срећу потражи у НБА лиги, Тристан Вукчевић је добио праву шансу да покаже шта уме у дресу Вашингтона и у потпуности је оправдао указано поверење.

Вукчевић у првих пет утакмица није имао значајнију минутажу и сакупио је збирно тек девет поена, али је у дуелу са Милвокијем добио далеко више простора.

За 31 минут на паркету убацио је 14 поена, ухватио седам лопти и поделио три асистенције. Из игре је погодио пет шутева из 11 покушаја (1/6 за три), а са линије слободних бацања био је непогрешив - 3/3.

Изненађујућем тријумфу "чаробњака", којим су прекинули низ од три пораза у НБА лиги, највише је допринео Кори Кисперт са 27 поена. Дени Авдија је убацио 23, а забележио је и осам скокова и пет асистенција. Са 16 поена и 13 асистенција Џордан Пул је комплетирао дабл-дабл учинак.

Баксима није помогао ни трипл-дабл Јаниса Адетокумба који је меч завршио са 35 поена, 15 скокова и 10 асистенција. Пратио га је Крис Мидлтон са 24 поена, што није било довољно да други тим Источне конференције веже две победе.