Мајами декласирао Портланд уз скроман учинак Јовића

Кошаркаши Мајамија су убедљиво надиграли Портланд резултатом 142:82 и са 60 пона предности нанели им девети најубедљивији пораз у историји НБА лиге. Овом победом Мајами је одржао шансе у борби са Индијаном за шесто место и пласман у плеј-оф.

Тим Мајамија је у меч на свом терену ушао као велики фаворит против Портланда који је на зачењу табеле Источне конференције али нико није очекивао да ће остварити тако убедљиву победу.

Домаћини су већ у првој четвртини меча дошли до двоцифрене предности коју су потом немилосрдно увећавали до самог краја.

У ефикасности их је предводио Томас Брајант који је са 26 поена и  12 скокова одиграо најефикаснију утакмицу у сезони. Два поена мање забележио је Тер Розир, док је Бем Адебајо стао на корак од трипл-дабла са 21 поеном, 12 скокова и девет асистенција.

Свој допринос победи дао је и српски репрезентативац Никола Јовић који је уписао пет поена, уз два скока и три асистенције током нешто више од 17 минута на терену.

У гостујућем тиму најефикаснији је био Скот Хендерсон са 20 поена али им је то било од слабе помоћи.

Мајами је 40. победом у сезони задржао шансе у борби са Индијаном за шесто место на табели које води у плеј-оф док је Портланд наставио серију пораза и увећао шансе за останак на дну табеле са Сан Антониом.

А пораз је на свом терену синоћ претрпео и Денвер од Минесоте са 111:98 упркос новој одличној игри Николе Јокића, који је опет био надомак троструког двоцифреног учинка, али им то неће много угрозити шансе за пласман у завршницу сезоне.