Денвер без Јокића и Марија бољи од Портланда, Бостон осигурао прву позицију Источне конференције

Кошаркаши Денвер нагетса савладали су у гостима Портланд трајлблејзерсе 114:111 у утакмици регуларног дела сезоне НБА лиге. Бостон је у Чикагу био бољи од домаћина 124:113.

Екипа Мајка Мелоуна је без своја два најбоља кошаркаша Николе Јокића и Џамала Марија ипак успела да у гостима победи Портланд.

Нагетси су водили у највећем делу меча, а Портанд је могао да их казни у последњој четвртини када је успео да поведе са два поена предности.

Денвер је ипак брзо одговорио и вратио плус 10 три минута пре краја меча. Домаћа екипа поново је ушла у серију, постизала поене и на крају пришла на минус три где се и зауставила.

Најефикаснији у екипи Денвера био је ветеран Реџи Џексон са 23 поена, Портер Џуниор је убацио 22, док је 17 постигао Кристијан Браун.

У тиму Портланда Дуоп Рит је убацио 24 поена, док је Скут Хендерсон екипи допринео са 22.

Јокић није играо због упале кука и болова у доњем делу леђа, а Мари због дисторзије левог чланка.

Бостон бољи од Чикага

Селтикси су без већих потешкоћа уписали девети тријумф у низу којим су дефинитивно себи осигурали прву позицију до краја регуларног дела сезоне, јер од другопласираног Милвокија беже 12 победа, а до краја је остало 11 мечева.

Гости су водили у већем делу меча, а Чикаго је претио у првој и трећој деоници.

Домаћин је у уводној водио седам поена предности, потом гостима дозволио плус 12 пре полувремена, да би Булси поново успели да дођу до вођства средином и пред крај треће четвртине.

Бостон ипак није дозволио Чикагу да се врати, а најзаслужнији за победу гостију били су Вајт, Хозер и Тејтум.

Најефикаснији кошаркаш на мечу био је Демар Дероузен из Чикага са 28 поена, док је још шест његових саиграча било двоцифрено са ниским бројем поена.

У тиму Селтикса, Тејтум се највише истакао са 26, Хорфорд и Хозер додали су по 23, а Дерик Вајт 17.