Јокићев 22. трипл-дабл у сезони, заустављен низ победа Никса

Српски кошаркаш Никола Јокић уписао је 22. трипл-дабл у сезони са 30 поена, 14 скокова и 11 асистенција у победи Денвер нагетса над Њујорк никсима од 113:100 у Бол арени.

После резултатске смене у првом полувремену, Нагетси су потпуно преузели контролу у трећој деоници и стигли до победе.

Пресудна је била трећа деоница, коју су домаћини добили са 27:20 и на њој утабали стазу тријумфа.

Први стрелац Денвера на мечу био је Мајкл Портер Џуниор са 31 поеном уз осам скокова. Интересантно, без промашаја за два – 10/10.

Никола Јокић је остварио трипл-дабл са 30 поена, 14 скокова и 11 асистенција, шутиравши 12/22 из игре, 6/7 из игре и 0/1 за три. До 22. трипл-дабла у сезони, односно 127. у каријери, Јокић је могао да стигне већ на полувремену. Међутим, фалио му је један скок уз 16 поена и 10 асистенција.

Џамал Мари се такође истакао са 23 поена за Нагетсе.

Џејлен Брансон је био први стрелац Никса са 26 поена, уз девет асистенција. Ајзеа Хартенштајн је стао на 20 поена, осам скокова и три асистенције. Код Никса није било повређених Џулијуса Рендла, Прешеса Очијуве и О Џи Анунобија.

Прекинут је низ Никса од четири тријумфа, четврти су на Истоку са 41-28.

Денвер је други на Западу са 49-21, а следи им дуел на гостовању код Портланда, па сусрет код куће са Мемфисом.