Задар бољи од Меге, Лука Божић близу трипл-дабла

Кошаркаши Задра савладали су Мегу резултатом 74:71 у последњој утакмици 19. кола АБА лиге.

Задар је након изједначене прве, у другој четвртини стекао двоцифрену предност коју је Мега у другом полувремену успела да смањи.

Међутим, изабраници Марка Бараћа у завршници нису успели да дођу до прекорета и на тај начин су забележили десети пораз, док је Задар дошао до 11. победе.

Најефикаснији у редовима хрватске екипе био је Лука Божић са 20 поена, чему је додао десет скокова и седам асистенција. Мегу је предводио Никола Ђуришић са 17 поена.

Задар у наредном колу гостује Црвеној звезди, док ће Мега дочекати Морнар.

Студентски центар убедљив против Крке

У првом мечу дана Студентски центар убедљиво је савладао Крку на гостовању резултатом 97:72.

Најефикаснији играч утакмице био је Емир Хаџибеговић са 20 поена, док је Матео Дрезњак додао 18. У редовима Крке истакао се Миха Церквеник са 18 поена.

У следећем колу Студентски центар дочекује Борац, док Крка гостује Цибони.